Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Sulusaray Otobüs Bileti

Sulusaray Otobüs Bileti

Sulusaray Otobüs Biletleri

Sulusaray, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Tokat’a bağlı ilçelerden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe Çekerek Irmağı kenarında kurulmuştur. Bu durum akarsu kaynağının yakınında verimli tarım arazilerinin oluşmasına sahip olmuştur. Tarım ilçenin başlıca geçim kaynaklarından bir tanesidir. Bunun yanı sıra ilçe sınırları içerisinde hayvancılık faaliyetleri de gözlemlenmektedir. 

İlçenin ziyaretçileri açısından ilgi çekici pek çok noktası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bu ilçeye giderek Karadeniz’in en güzel manzaralarını rahatlıkla gezebileceğiniz bir alan içerisinde gözlemlemek seyahat severler için oldukça güzel bir özelliktir. 
Bununla birlikte bağlı bulunduğu coğrafi bölgeye bağlı olarak sınırları içerisinde Karadeniz iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçirmektedir. Bu durum temel bitki örtüsü üzerinde etkili olurken aynı zamanda yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. 
Sulusaray ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, katıklı, kalem dolması, yeşil fasulye çorbası, ak zambak reçeli, pürpürüm kavurması, patlıcan kurutma, gül reçeli yer almaktadır. 
Sulusaray ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Çamiçi yaylası, Sulusaray Kaplıcaları, Tokat Mevlevihanesi, Alipaşa Hamamı, Ballıca Mağarası yer almaktadır. Ülkenin bu farklı hikayeler taşıyan nadide ilçesine harka bir gezi düzenleyebilirsiniz. Kendinize dingin bir tatil için fırsat yaratacağınız bu harika ilçe için neredennereye.com adresi üzerinden Sulusaray otobüs bileti satın alabilirsiniz.