Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Sivaslı Otobüs Bileti

Sivaslı Otobüs Bileti

Sivaslı Otobüs Biletleri

Ege Bölgesinde bulunan en küçük illerimizin başında gelen Uşak ilimizin Sivaslı ilçesi hakkında bilgilerimizi sizler ile paylaşmaya çalışacağız. Son zamanlarda bizlere gelen meraklı soruları gidermek için Sivaslı ilçesi hakkında tüm detayları sizler ile paylaşacağız.
Sivaslı ilçesinde bulunan eserler ile başlamak isterim. Özellikle bölgede bulunan Sebeste şehri Sivaslı ilçesinde bulunan en önemli tarihi yerlerin başında gelmektedir. Bu şehrin bu kadar önemli kılınmasının en büyük nedeni ise Roma imparatoru olan Agust’un son derece önemli eserlerinin bu şehirden ortaya çıkması olarak karşımıza çıkıyor.  Uşak ilçesinde bulunan bu şehrin zamanın en çok rağbet gören ve en çok sevilen şehirlerinden olmasından dolayı Sivaslı ilçesi tüm dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteriyor.  Şehrin içinde yapılan kazılarda son derece önemli eserlerin ortaya çıktığını düşündüğümüz zaman son derece önemi eserler dikkat çekiyor. Hamamların , köprülerin  ,tiyatroların bulunduğu bu tarih mekana geldiğiniz zaman başınız döndürecek olan eserler bulunmaktadır.
Bu kentin içerisinde bulunan eserlerin ne kadar önemli eserler olduğu konusunda yapılan çalışmalar kapsamında ortaya çıkan bu eserler birçok müzede ziyaretçilerin sergisine açıklamaktadır. Sivaslı ilçesine geldiğiniz zaman mutlaka gezmeniz gereken bir yer olarak dikkat çeken bu şehirde halen bazı kazılar hız kesmeden devam etmektedir. Gördüğünüz bu eserleri sizler yeniden görmek istediğiniz zaman Sivaslı ilçesine bir ziyaret daha gerçekleştirmek için mutlaka gelmelisiniz. Sivaslı otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından keşfedebilirsiniz. 
 
Sivaslı - 5 Günlük Hava Tahmini
12 Nis Pazartesi
parçalı bulutlu
8,8 °C
parçalı bulutlu
13 Nis Salı
açık
13,9 °C
açık
14 Nis Çarşamba
parçalı az bulutlu
16,3 °C
parçalı az bulutlu
15 Nis Perşembe
açık
15,6 °C
açık
16 Nis Cuma
parçalı bulutlu
15,7 °C
parçalı bulutlu