Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Sivas Elbistan Otobüs Bileti

Sivas Elbistan Arası

En Ucuz Sefer
-
Sivas - Elbistan Arası Kaç Km
0 km
Sivas - Elbistan Arası Kaç Saat
2sa 13dk
Günlük Sefer Sayısı
3
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Sivas Elbistan otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Sivas Elbistan güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Sivas Elbistan seyahatinize başlamadan önce, Sivas ve Elbistan hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Sivas ve Elbistan şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Sivas Elbistan Otobüs Biletleri

Sivas - Elbistan Otobüs Bileti
Yaklaşık olarak 2 saat 13 dakika sürecek olan Sivas – Elbistan yolcuğunuz için birçok otobüs firması arasından dilediğiniz firmayı ve sefer zamanını tercih edebilirsiniz. Sivas – Elbistan otobüs seferleri 1 otobüs firması tarafından gerçekleşmektedir. Ve bu güzergahta yolcu taşıyan şehirler arası otobüs firmaları günde ortalama 3 sefer gerçekleşmektedir. Sivas – Elbistan otobüs bileti fiyatları farklı otobüs firması ve sefer tarihi seçeneklerine göre değişik oranlarla yolcuların karşılarına çıkabilmektedir. Size en uygun otobüs biletini bulabilmek için web sitemizde yer alan arama motorumuzu kullanarak bütün sefer tarihlerini aratabilir ve arattığınız tarihe dair tüm sefer ve bilet fiyatı detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Online otobüs bileti satın alma konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesi ile en güvenli ve pratik online otobüs bileti satın alma sistemini sunan neredennereye.com ayrıcalığı ile otobüs biletinizi anında satın alabilir ve hatta koltuk yeriniz ile numaranızı da kendiniz belirleyebilirsiniz.
Online Otobüs Bileti Nasıl Satın Alabilirim?

Sitemiz üzerinden otobüs biletinizi alabilmeniz için öncelikle nereden nereye yolculuk yapacağınızı arama motorumuzda aratıyorsunuz ve karşınıza gelen listeden, dilediğiniz sefer saatini ve otobüs firmasını seçiyorsunuz. Daha sonra hemen karşınıza koltuk seçimi bölümü gelecektir. Bu bölümde oturmak istediğiniz müsait koltuğu seçerek, ödeme bölümüne geçiş yapacaksınız. Son olarak ödeme ekranındaki bilgileri doldurarak kredi kartınız ya da VISA bankamatik kartınız ile satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra biletiniz ve seyahatiniz ile ilgili gerekli tüm bilgiler e-posta adresinize ya da telefon numaranıza SMS olarak anında iletilecektir. Bu aşamadan sonra artık otobüs biletinizi de aldıysanız biraz da sizi bekleyen yolculuğunuzdan ve gideceğiniz rotadan bahsedelim…
Sivas – Elbistan Yolculuğunuz Başlıyor…

Bölgenin en hareketli otobüs terminallerinden birine sahip olan Sivas’dan başlayacak olan yolculuğunuz için öncelikle toplu taşıma araçlarını kullanarak ya da otobüs firmanızın sağlamış olduğu şehiriçi servislerini kullanarak, Sivas otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Sivas otogarından hareket eden otobüsünüz ile 2 saat 13 dakika sonra Elbistan otogarına ulaşarak yolculuğunuzu sonlandırmış olacaksınız. Elbistan otogarından da toplu taşıma araçlarını kullanarak ya da otobüs firmanızın sağlamış olduğu servis hizmetinden fayda sağlayarak Elbistan’ın birçok yerine ulaşabilirsiniz. Artık Sivas – Elbistan yolculuğunuzu da tamamladığınıza göre Elbistan’da nereleri gezip görebilirsiniz onlardan söz edebiliriz.
Elbistan’da  Gezip Görebileceğiniz Yerler

Ulu Cami: Elbistan’ın en önemli yapılarından biri olan ve Elbistan’ın merkezinde yer alan Güneşli Mahallesi’nde bulunan Ulu Cami, Elbistan’da görmeniz gereken yerlerden biridir. Günümüzde bu yapıya ait kitabe bulunamadı için kim tarafından ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmeyen Ulu Cami, 16. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Bölgede yer alan ender Osmanlı yapılarından biri olan Ulu Cami, kesme taş mermer ve tuğladan oluşan mimarisi ile oldukça dikkat çekici bir yapıdır. Ulu Cami’nin minaresi de 1834 yılında restorasyondan geçmiştir.
Çarşı Camisi (Cami-i Atik): Çarşı içerisinde yer almakta olan Çarşı Cami’si Elbistan’ın önemli yapılarından biridir. 16. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Çarşı Cami, Elbistan’da gezilecek yerler listenizde bulundurmanızı önereceğimiz yapılardan biridir. Çarşı Camisi; kesme taş ve tuğladan yapılmış basit bir mimariye sahiptir. 1886 yılında onarımdan geçen Çarşı Camisi günümüzde ibadete açıktır.
Kız Kalesi: Elbistan’ın ilçe merkezin bağlı olan Kale Köyü’nde ve 150 metre yükseklikteki bir tepe üzerinde bulunan Kız Kalesi, Elbistan’ın en dikkat çeken tarihi yapılarından biridir. Elbistan’ın en önemli tarihi zenginliklerinden biri olan kalenin kim tarafından ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemektedir.
Himmet Baba Cami ve Türbesi: Elbsitan’ın merkezinde yer alan Himmet Baba Cami ve Türbesi 700 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. Öncelikle cami yapılmıştır ve sonra türbe eklenmiştir. Bu türbe, Selçuklu Dönemi’nde önemli şahsiyetlerden biri olan Himmet Baba adındaki çok sevilen bir zata aittir.
Karahöyük: Elbistan’ın ilçe merkezine 13 km uzaklıkta yer alan Karahöyük Köyü’nün içinde bulunmaktadır. 19 metre yüksekliğe sahip olan bu Karahöyük’te 1931 ve 1946 yılları arasında çok ciddi ve resmi arkeolojik kazı çalışmaları yapılmıştır. Yapılan bu kazı çalışmaları sonucunda Karahöyük’te Roma ve Hitit Dönemine ait birçok tarihi eser ve tarihi yapılar gün yüzüne çıkarılmıştır.

  Sivas Hakkında
Nüfus:
439,564
Yüzölçümü:
28.567,34 km²
Plaka:
58
Telefon kodu:
(346)
Otogar:
Sivas Otogarı
  Elbistan Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
46
Telefon kodu:
(344)
Otogar:
Elbistan Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.