Yolcu Sayısı
1

Elbistan otobüs bileti

Elbistan Otobüs Bileti

En popüler Elbistan otobüs rotaları

Elbistan otobüs bileti fiyatları, Elbistan otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Elbistan otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Elbistan110 TL4
AfşinElbistan30 TL4
OsmaniyeElbistan50 TL4
TarsusElbistan65 TL3
İzmirElbistan120 TL3

Elbistan otogarı

  • Elbistan(344)

Elbistan otobüs biletleri

Kahramanmaraş Elbistan’da gezilmesi gereken yerler

Ülkemiz içerisinde bulunan yüz ölçümü bakımından en büyük ilçelerinin başında gelen Elbistan ilçesi hakkında merak edilen tüm detayları sizler ile paylaşmaya gayret gösterelim. Özellikle son yıllarda şehrin gösterdiği gelişme ile dikkatleri üzerine çeken Elbistan hakkında merak edilen detayları sizler ile paylaşmaya devam edelim.
Kahramanmaraş ilimizden Elbistan ilçesine olan mesafe son derece uzak. Özellikle 150 km’ye mesafede bulunan uzaklığı ile aslında Kahramanmaraş’tan başka bir ilçe gibi görünmektedir.
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bulunan ve gezilmesi gereken yerler hakkında açıklamalarda bulunalım.
İlk olarak sizlere tarihi bir yer olan Kız kalesi hakkında bilgi verelim. Tarihi bir yapı olan bu yapının ne zamandan kaldığı bir eser olduğu halen açıklanamamıştır. İşte buna rağmen gösterişli bir yapı olarak dikkat çeken Kız Kalesi özellikle içinde bulundurduğu kemerler ile dikkatleri çeken bu yapının halen sapsağlam ayakta olduğunu belirtmek istiyoruz.
Bir başka gezilmesi gereken yerde Karahöyük’tür.Roma döneminden kalma bir yapıt özelliği gösteren bu höyük özellikle son yıllarda kendi kaderine terk edilmiş gibi duruyor. Uzun yıllarda bu höyük etrafında yapılan kazılarda bazı madeni paralara rastlayan arkeologların son yıllarda burada kazılara ara verdiği gelen haberler arasında dikkat çekiyor. Ancak höyüğün halen ayakta kalması bu konuda gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. İşte Kahramanmaraş’ta bunun Elbistan ilçesinin gezilmesi gereken yerleri. Elbistan otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr