Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
35 TL
Bilet Al
35 TL
Bilet Al
35 TL
Bilet Al
38 TL
Bilet Al
38 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al

Sivas Amasya Otobüs Bileti

Sivas Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 222 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 25dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 8 firma sefer düzenlemektedir. Sivas Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 12 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Yıldızı firmasıdır.

Sivas Amasya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Sivas Amasya otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Sivas Amasya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Sivas Amasya Otobüs Biletleri

 Sivas Amasya otobüs bileti mi aradınız? Sivas Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Sivas Amasya arası otobüs yolculuğunuz 2 saat 45 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 220 kilometredir. İki kent arasında ki güzergahta Tokat ve Turhal ili ve ilçesi bulunmaktadır. Amasya kenti ülkenin Karadeniz Bölgesi'nde bulunmaktadır. Kentte görülmesi gereken bir başka yer ise bir efsanesi bulunan mağaradır. Aynalı Mağara kentte görülmesi gereken yerlerden en önemlilerin arasındadır. Bu efsaneye göre Kralın kızı Güzelcekız çok güzel bir kısmış. Güzelliğinden etkilenenlerden dolayı peçe takarak gezmeye başlamış. Kral kızını evlendirmeye karar vermiştir ve kralın kızının peçesini açmaya cesaret edeni kızı ile evlendireceğini açıklamıştır. Bir çok kişi peçeyi açmak için gelse de cesaret gösterip açamamışlardır. Köyün birinden fakir bir ailenin oğlu kralın kızının peçesini açmak için gelir ve peçeyi açar. Peçe açılır açılmaz her yeri alev sarmıştır. Alevler yok olduktan sonra herkes kafasını kaldırır ve fakir oğlan ile kralın kızının kömür olduğunu görürler. Rivayete göre de bu iki genç mağaraya gömülmüşlerdir. Aynalı Mağara'nın parlaklığının kral kızının müthiş güzelliğinden geldiği düşünülmektedir. Mutlaka bu efsanevi yeri kendi gözleriniz ile görmelisiniz. Kent tarihini yansıtan görülmesi gereken başka mekanlar da bulunmaktadır. Amasya Kalesi bu tarihi mekanların başında gelmektedir. Amasya kentinde ziyaret edilmesi gereken konaklar da bulunmaktadır. Hazeranlar Konağı Hasan Talat Efendi tarafınca 1872 yılında kızkardeşine yaptırılmıştır. Konak zarif bir mimariye sahiptir. Tarihin bütün dokusunun yer aldığı bu konak ziyaretçiye açıktır. Belli saatlerde konağı gezebilirsiniz. Amasya kentinin bu tarihi güzelliklerini görmek için yapmanız gereken tek şey otobüs biletlerinizi satın almak. Sitemiz www.neredennereye.com aracılığı ile uygun fiyata otobüs biletleri satın alabilirsiniz. Sivas Amasya otobüs biletleri satın aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Sivas Amasya otobüs bileti mi aradınız? Sivas Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Sivas Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Turizm A.Ş. 35 TL
Adıyaman Ünal 35 TL
Metro Turizm 35 TL
Tokat Yıldızı 38 TL
Vangölü Turizm 38 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Sivas Hakkında
Nüfus:
439,564
Yüzölçümü:
28.567,34 km²
Plaka:
58
Telefon kodu:
(346)
Otogar:
Sivas Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.