Seymen (Çorlu) Otobüs Bileti

Seymen (Çorlu) Otobüs Bileti

Seymen (Çorlu) Otobüs Biletleri

 Seymen, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Tekirdağ’ın ilçelerinden biri olan Çorlu’ya bağlı mahallelerden bir tanesidir. Bu ilçenin kullanılan eski adı Büyük Sekban olarak geçmektedir. Bu bölge Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almakta olup, son zamanlarda dikkat çeken noktalardan biri haline gelmiştir. Bunun nedeni bünyesinde barındırdığı doğal güzelliklerin yanı sıra aynı zamanda bünyesinde geçmişinde yer verdiği medeniyetlerin bugüne değen kalan kalıntıları ile sağladığı tarihi ve kültürel mekanlardır. Bunun nedeni Anadolu’nun çoğu noktası gibi yerleşimin tarihinin oldukça eskiye dayanarak önemli bir birikim oluşturmasıdır. BU durum özellikle kültür turizmi açısından meraklı olanların ilgisini çekmektedir. 

Seymen ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde görmesi gereken yerler arasında, Tekirdağ Şehitler Abidesi, Hoşköy, Tekirdağ Müzesi, Rokaczi müzesi, Uçmak Dere, Çamlıköy Kastro Sahili, Hora Feneri, İğdebağlar, Namık Kemal Evi yer almaktadır. Bu noktalar Seymen ziyaretçilerinin kolayca ulaşabileceği yerlerde olup, görebilecekleri ile yalnızca bu kadar ile sınırlı değildir. 
Bölge, içerisinde bulunduğu coğrafi alanın genel iklimsel özelliklerini yansıtmaktadır. Bu nedenle yazları sıcak ve kurak geçerken kışları ılık ve yağışlı olarak geçer. Bu durum tarım üretimini dolayısı ile yöresel lezzetlerini de etkilemiştir. 
Seymen ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini  sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Soğan aşı, Çılbırı, Tekirdağ köftesi, Çılbır, Unlu peynir helvası yer almaktadır. Bu nadide ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Seymen otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Seymen (Çorlu) - 5 Günlük Hava Tahmini
28 Eki Çarşamba
hafif yağmur
18,6 °C
hafif yağmur
29 Eki Perşembe
şiddetli yağmur
15,9 °C
şiddetli yağmur
30 Eki Cuma
parçalı bulutlu
18,4 °C
parçalı bulutlu
31 Eki Cumartesi
açık
14,2 °C
açık
01 Kas Pazar
hafif yağmur
12,4 °C
hafif yağmur