Salihleraltı Otobüs Bileti

Salihleraltı Otobüs Bileti

Salihleraltı Otobüs Biletleri

Salihleraltı, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İzmir’in ilçelerinden biri olan Dikili’ye bağlı bir mahalledir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Buna bağlı olarak sınırları içerisinde Akdeniz iklimin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu bölgenin turizm açısında gelişmesini sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesidir. 

Belde sakinlerinin geçimi tarım üzerinden gerçekleşmektedir.  Bununla birlikte insanı kendine aşık eden doğal güzellikleri ile son zamanlarda sezonluk yerleşim merkezi olarak sıkça kullanılmaktadır. Bu nedenle bölgenin yapılanması son zamanlarda gelişim göstermiş ve ziyaretçiler tarafından daha fazla ilgi çeken bir nokta haline gelmiştir. 
Bu bölgenin tarihine bakıldığında oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülmektedir. Bunun nedeni topraklarının ev sahipliği yapmış olduğu çok sayıda farklı medeniyettir. Özellikle antik çağın gözde yerleşim merkezlerinden biridir. Bu nedenle aynı döneme ait eserlere rastlandığı gibi antik kentlere de yakınlığı söz konusudur. 
Belde içerisinde üretilen tarım ürünlerinin çeşitliliği fazladır. Bunun nedeni topraklarının bereketli olmasının yanı sıra ikliminin de çeşitliliğe son derece uygun olmasıdır. Genellikle turfanda tarım ürünlerinin üretimi söz konusudur. Ayrıca tarımsal üretimine dayalı olarak yöresel lezzetleri de çeşitlilik göstermektedir. 
Doğal güzellikleri özellikle yurt içi ziyaretçileri için oldukça haklı bir üne sahiptir. Türkiye’nin en güzel illerinden biri olan İzmir’in bu büyüleyici ve şirin beldesini daha yakından tanımak için neredennerye.com adresinden Salihleraltı otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Salihleraltı - 5 Günlük Hava Tahmini
28 Kas Cumartesi
açık
15,4 °C
açık
29 Kas Pazar
hafif yağmur
17 °C
hafif yağmur
30 Kas Pazartesi
hafif yağmur
14,4 °C
hafif yağmur
01 Ara Salı
az bulutlu
12,7 °C
az bulutlu
02 Ara Çarşamba
açık
11,4 °C
açık