Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Rize Ordu Otobüs Bileti

Rize Ordu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 256 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 38dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Rize Ordu arası giden otobüs firmaları ortalama 17 sefer düzenlenmektedir.

Rize Ordu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Rize Ordu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Rize Ordu seyahatinize başlamadan önce, Rize ve Ordu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Rize ve Ordu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Rize Ordu Otobüs Biletleri

 Rize Ordu otobüs bileti mi aradınız? Rize Ordu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 359 km2 olan Aybastı ilçesi batıda Korgan, kuzeyde Kabataş, doğuda Gölköy ilçeleri, güney ve güneybatıda da Tokat iliyle çevrilidir.

Ordu ilinin iç kesiminde yer alan ilçenin büyük bölümünü Canik Dağları engebelendirir. Bu dağlar genellikle kayın ormanlarıyla kaplıdır. İlçenin en yüksek noktası Kuşkaya'dır (1.816 m). Dağların yüksek kesimlerinde doğal güzellikleriyle tanınan yaylalar vardır. İlçe topraklarının sularını Fatsa kentinin hemen doğusunda Karadeniz’e dökülen Bolaman Çayı ile Yeşilırmak’a katılan Karakuş Çayı’nın bazı başlangıç kolları toplar.

İlçede temel geçim kaynağı bitkisel üretimdir. Patates ve fındık başlıca ticari ürünlerdir. Ayrıca yem bitkileri ve mısır başta olmak üzere tahıl, armut, elma, ceviz ile karalahana veöbür sebzeler de yetiştirilir. Yayla hayvancılığının ilçe ekonomisinde önemli bir yeri vardır. 1997’de ilçede 200 bin koyun, 21 binden fazla sığır vardı. Aynı yıl bu hayvanlardan 2 bin tonu aşkın kırmızı et, 15 bin tona yakın süt elde edildi. Küçük çapta kültür balıkçılığı ve arıcılık da yapılmaktadır. 1997’de elde edilen bal miktarı 94 tondu. İlçenin başlıca sayfiyesi olan Perşembe Yaylası Aybastı’ya 17 km uzaklıktadır. Yazın büyük ilgi gören yaylada her yıl temmuz ayının son haftasında şenlikler düzenlenir.

1095’te Danişmendlilerin eline geçen Aybastı yöresi, 13. yüzyıl başlarında Trabzon İmparatorluğu’na bağlandı. 1461’de II. Mehmed’in (Fatih) bu devletin egemenliğine son vermesiyle Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyıl sonlarında Trabzon vilayeti Merkez sancağının Ordu kazasına bağlı bir nahiye olarak yönetilen yöre, Cumhuriyet’ten sonra Gölköy’e bağlandı ve 1959’da ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu.

Aybastı kenti Canik Dağları’nın kuzey yamaçlarında, Aybastı Deresi vadisinde yer alır. Fatsa-Reşadiye yolu üzerindeki kentin il merkezi Ordu’ya 97 km uzaklıktadır.

  Rize Hakkında
Nüfus:
204,194
Yüzölçümü:
3.921,98 km²
Plaka:
53
Telefon kodu:
(464)
Otogar:
Rize Otogarı
  Ordu Hakkında
Nüfus:
731,452
Yüzölçümü:
5.952,49 km²
Plaka:
52
Telefon kodu:
(452)
Otogar:
Ordu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.