Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
95 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al
100 TL
Bilet Al

Rize Ankara Otobüs Bileti

Rize Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 95,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 839 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 37dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Rize Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Rize Ankara otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Rize Ankara güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Rize Ankara seyahatinize başlamadan önce, Rize ve Ankara hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Rize ve Ankara şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Rize Ankara Otobüs Biletleri

Rize Ankara otobüs bileti mi aradınız? Rize Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!
Rize, Türkiye’nin 81 ilinden biri olmakla beraber Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Etimolojik olarak, Antik Yunanca, “Rizeon” kelimesinden gelmektedir. Coğrafi olarak, Çayeli, Güneysu, İkizdere, Derepazarı ile komşudur. Şehrin tarihi yapısı incelendiğinde ilk ev sahipliği yaptığı isimler, Gürcülerdir. Daha Malazgirt Savaşı’ndan sonra yeni bir medeniyete ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Şehir özellikle son zamanlarda sahip olduğu doğal güzellikler ile dikkat çekmektedir. Akarsular ve orman varlığı açısından oldukça zengindir. Karadeniz ikliminin tipik özelliklerini sergiler. Kışları ılık ve yağışlı, yazları serin ve yağışlı geçmektedir. Türkiye’nin çay üretiminde en çok verim sağlayan noktasıdır.
Ankara, Türkiye’nin seksen bir ilinden olmakla beraber aynı zamanda ülkenin başkentidir. Bununla beraber şehir sahip olduğu nüfus yoğunluğu ve ekonomisinin büyüklüğü bakımından ülkenin ikinci büyük şehridir. Asıl gelişimini, başkent olmasından sonra aldığı yatırımlar ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra çevresinden göç alarak büyümüştür. Ankara’da sert karasal iklim görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı geçer. Sergilediği iklimsel özelliklere bağlı olarak soğuğa dayanıklı tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Ankara’nın tarihi olabildiğince eskiye dayanmaktadır. Gerçekleşen ilk yerleşimin MÖ. 3000'li yıllara rastladığı bilinmektedir.
Rize üzerinden Ankara’ya gitmek için Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Sahil Turizm, Doğu Karadeniz Turizm, Artvin Turizm gibi otobüs firmalarının otobüs biletlerini www.neredennereye.com üzerinden alabilirsiniz.
Rize Ankara otobüs bileti mi aradınız? Rize Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Rize Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Nuhoğlu Turizm 95 TL
Ali Osman Ulusoy 100 TL
Lüks Karadeniz 100 TL
Metro Turizm 100 TL
Lüks Artvin Seyahat 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Rize Hakkında
Nüfus:
204,194
Yüzölçümü:
3.921,98 km²
Plaka:
53
Telefon kodu:
(464)
Otogar:
Rize Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.