Yolcu Sayısı
1

Razgrad (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Razgrad (Bulgaristan) otobüs rotaları

Razgrad (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Razgrad (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Razgrad (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdirneRazgrad (Bulgaristan)68 TL1
SilivriRazgrad (Bulgaristan)145 TL1
ÇorluRazgrad (Bulgaristan)125 TL1
İstanbulRazgrad (Bulgaristan)900 TL1

Razgrad (Bulgaristan) otobüs firmaları

Razgrad (Bulgaristan) otobüs biletleriRazgrad, Bulgaristan’ın doğal güzellikleri ile dikkat çeken kalabalık şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Razgrad otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Razgrad otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Razgrad ulaşım merkezinde son bulur. Razgrad ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Razgrad otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Razgrad, kuzeydoğu Bulgaristan'da, Deliorman olarak bilinen Türk bölgesinde bir şehirdir. Razgrad ilinin idari merkezidir. Tuna Nehri'nin 80 kilometre güneyinde yer alır. Resmî olarak %27 ile, Kırcaali'den sonra en yüksek Türk nüfus oranına sahip Bulgaristan şehridir. Tarihindeki güreşçiler sebebiyle, "Pehlivanlar Şehri" olarak bilinir.

Organize olmuş tarih öncesi kültürler günümüz Bulgaristan topraklarında Neolitik Çağ'da gelişmeye başlamıştır. Antik tarihi Trakların, Yunanların ve Romalıların egemenliğini görmüştür. Birleşmiş bir Bulgar devletinin ortaya çıkışı, Balkanlar'ın çoğuna egemen olmuş Birinci Bulgar İmparatorluğu'nun Milattan Sonra 681'de kurulmasıyla gerçekleşmiştir. ve Orta Çağ süresince Slavlar için bir kültür merkezi hâline gelmiştir. İkinci Bulgar İmparatorluğunun 1396'da yıkılmasıyla birlikte, toprakları yaklaşık beş yüzyıl boyunca Osmanlı egemenliğinde kalmıştır. 93 Harbi, Üçüncü Bulgar Devleti'nin kurulmasına yol açtı. Bundan sonraki yıllarda komşuları ile yaşadığı sorunlar Bulgaristan'ın her iki dünya savaşında da Almanya ile yakınlaşmasına neden olmuştur.

Razgrad, Osmanlı döneminde uygulanan iskan politikasının en önemli merkezlerinden biri olarak, Bulgaristan’da bulunan Türk nüfusunun en çok olduğu alanlardan biri olarak bilinir. Ancak yaşanılan siyasi olaylar nedeniyle bölgede yer alan Türkler sıkıntılı zamanlar yaşadığından dolayı, şehri terk etmek zorunda kalmıştır. Bu durumu için en güzel örneklerden biri milli sporcumuz Naim Süleymanoğlu’dur. Naim, Razgrad halkındandır ve spor başarısının yanı sıra yaşadığı olaylar karşısındaki tavrın ile de son derece ünlüdür.

Razgrad, son yıllarda küçük çaplı gelişmeler göstermiş olsa da temel olarak ekonomisi küçük bir şehir olarak bilinir. Verimli toprakları nedeniyle bölgenin ekonomisinde tarım önemli bir yer kaplar. Bu nedenle Avrupa’nın şirin ve sevimli doğal güzellikleri ile ön plana çıkmış bir şehirdir. Aynı zamanda kırsal alanlarında hayvancılık ile uğraşanlar bulunmaktadır.

Razgrad, adeta küçük bir Türkiye yansıması olarak değerlendirebilir. Özellikle Osmanlı döneminin bu topraklarda hakim olduğu dönemde burada yaşayan Türkler şehre çok sayıda eser bırakmıştır. Bu nedenle bu küçük şehre seyahat gerçekleştiren vatandaşlarımız kendilerini çok tanıdıkları bir kültürün içerisinde bulur. Şehrin farklı noktasında konumlanmış olan mimari ve tarihi eserler de bu durumun oldukça başarılı şekilde yansıtır.

Razgrad, Avrupa’nın küçük bir doğa harikası olarak değerlendirebilir. Öyle ki, modern dünya içerisinde doğal yapılanmasını koruyan bu şehir görülmeye değer noktalardan biridir. Ayrıca Türk ve Bulgar kültürünün kaynaştığı bir şehir olarak ziyaretçilerine farklı bir kültürel mozaik sunar. NeredenNereye.com üzerinden en uygun fiyatlı Razgrad otobüs biletlerini satın alarak bu Türk dostu şehri en kısa zamanda ziyaret edebilirsiniz.

Razgrad otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Razgrad otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Razgrad şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Razgrad otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr