Laçin Otobüs Bileti

Laçin Otobüs Bileti

Laçin Otobüs Biletleri

 Laçin, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Çorum’un ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçenin kuruluş hikayesi Osmanlı dönemine dayanmaktadır. Osmanlı döneminde bölgede çıkan bir isyanın sonucunda dönemin ünlü komutanlarından biri göre atanmıştır. Çorum ‘un Alaca yöresinde gerçekleşen bu isyanın bastırılmasından sonra ise bugün Laçin olarak bilinen bölge başarılı komutana teslim edilmiştir.

İlçe coğrafi olarak Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İçerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile ilçede Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışın ılık ve yağışlı olarak geçirmektedir. Bu mevsimsel özellikleri tarım üretimi üzerinde olduğu gibi dolaylı yoldan orman oluşumu bakımından da etkili olmuştur. İlçedeki bu ormanlar ziyaretçilerinin birbirinden harika mesire alanlarında zaman geçirmesine olanak sağlamaktadır.
Laçin ilçesi ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, karaçuval helvası, İskilip dolması, sırık kebabı, katmer, keşkek, ayvalı yahni, yırtma, su kabağı, şekerleme, sulu mantı gibi lezzetler yer almaktadır.
Laçin ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Kybele Kabartması, Şapinuva, Çorum Saat Kulesi, Boğazköy Müzesi, Alacahöyük Müzesi, Çorum Ulu Camii, Veli Paşa Hanı, Kargı Yaylası, Çorum Kalesi yer almaktadır.
Karadeniz Bölgesi’nin dilden dile dolaşan güzellikleri içerisinde nadide bir ilçe olan Laçin ziyaret etmeniz gereken noktalardan bir tanesi. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Laçin otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Laçin - 5 Günlük Hava Tahmini
13 Kas Çarşamba
açık
15,6 °C
açık
14 Kas Perşembe
kapalı
16,1 °C
kapalı
15 Kas Cuma
parçalı bulutlu
16,4 °C
parçalı bulutlu
16 Kas Cumartesi
açık
15,1 °C
açık
17 Kas Pazar
açık
13,8 °C
açık