Kulu Otobüs Bileti

Kulu Otobüs Bileti

Kulu Otobüs Biletleri

Kulu, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Konya’nın ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin tarihi incelendiğinde Cilalı Taş Devrine kadar dayandığı görülmektedir.  Aynı zamanda ilçe, Kalkolitik, Eski Tunç, Hitit, Frig, Galat, Helenistik, Roma, Bizans dönemlerini de yaşamış ve bugünde bu dönemlerden kalıntılar barındırmaktadır. 

İlçenin ismi Kuluboğlu Mustafa Bey’den almaktadır. Kuluboğlu yöreye sonradan yerleşmiş olan bir Türkmen beyidir ve bölgenin Türkleşmesinde oldukça etkili olan bir yörük beyidir.  Bununla birlikte geçmişi boyunca farklı medeniyetleri bünyesinde barındıran ilçe demografik olarak kozmopolit bir yapıya sahiptir. İlçe sınırları içerisinde, Yörükler, Kürtler, Nogaylar, Türkmenler bir arada yaşamıştır. 
 
İlçe sınırları içerisinde yer alan iki köyde tarih açısından oldukça önemli olan iki adet mağara bulunmaktadır. 
İlçenin ziyaretçilerin ilgisini çeken bir başka noktası ise Düden Gölü’dür. Bu göl oldukça fazla kuş türünü bünyesinde barındıran nadir bir doğal güzellik harikasıdır. Bu alan üzerinde ayrıca her yıl şenlikler düzenlenmektedir. Bu düzenlenen şenlikler ile birlikte yöre ziyaretçileri de eğlencelere katılarak doğa harikası olan mesire yerlerini ziyaret etmektedirler. 
 
Kulu ilçesi ziyaretçilerinin seyahatlerini bitirmeden önce görmesi gereken yerler arasında, Alaaddin Tepesi, Beyşehir Gölü Milli Parkı, Sultanlar Türbesi, Eşrefoğlu Camii, Sultan Selim Camii, Alaaddin Camii, İplikçi Camii ve Medrese, Koyunoğlu ve Müzesi, Meram Hamanı yer alır. Kulu otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 
 
Kulu - 5 Günlük Hava Tahmini
27 Eki Salı
kapalı
20,6 °C
kapalı
28 Eki Çarşamba
açık
20,4 °C
açık
29 Eki Perşembe
hafif yağmur
17,8 °C
hafif yağmur
30 Eki Cuma
açık
17,1 °C
açık
31 Eki Cumartesi
hafif yağmur
16,3 °C
hafif yağmur