Konya Kayseri Otobüs Bileti

Konya Kayseri Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 327 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 55dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 14 firma sefer düzenlemektedir. Konya Kayseri arası giden otobüs firmaları ortalama 37 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Konya Kayseri otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Konya Kayseri otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Konya Kayseri otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Konya Kayseri Otobüs Biletleri

Konya, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bununla birlikte il bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş ikinci ilidir. İl sınırları içerisinde bağlı bulunduğu coğrafya dolayısı ile karasal ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu ilin tarımsal üretimi ve yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.

Konya ziyaretçilerinin şehirdeki seyahatlerini bitirmeden önce tadına bakması gereken yöresel lezzetler arasında, höşmerim, arabşı, fırın kebabı, sucuklu peynirli pide, erik dolması, gıdırdaklı höşmerim gibi lezzetler bulunmaktadır.

Konya, tarihi açıdan da incelendiğinde de oldukça köklü geçmişe sahip olan şehirlerden bir tanesidir. Tarihi boyunca farklı Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Bir dönem Anadolu Selçuk ve Karamanoğullarına başkentlik yapmıştır. Bu nedenle aynı döneme ait tarihi ve kültürel yapılara il sınırları içerisinde rastlamak mümkündür.

Kayseri, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İl bağlı bulunduğu coğrafyanın Ankara ve Konya’dan sonra en gelişmiş ilidir. Özellikle ticaret alanında gelişmiştir. Bu özellikleri ile çevresinde göç alarak nüfusunu arttırmaktadır.

Kayseri, tarihi açıdan bakıldığında da çoğu Anadolu kenti gibi köklü bir şehirdir. Bunun nedeni geçmişi boyunca Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapması ayrıca İpek yolu gibi tarihin en büyük ticaret merkezinin üzerinde kurulmuş olmasından kaynaklanmaktadır.

Kayseri Ankara otobüs bileti alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Konya üzerinden zaman kaybetmeden Kayseri’ye gitmek için Metro Turizm, Yeni Aksaray, Süha Turizm, Iğdır Turizm, Huzur Turizm gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 

Konya Kayseri otobüs bileti mi aradınız? Konya Kayseri otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Konya Kayseri otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Lüks Afşınlılar Seyahat 50 TL
Öz Sivas Seyahat 50 TL
Tokat Yıldızı 55 TL
Yeni Aksaray 55 TL
Esadaş 56 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
Otogar:
Kayseri Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.