Yolcu Sayısı
1

Kayaş otobüs bileti

Kayaş Otobüs Bileti

En popüler Kayaş otobüs rotaları

Kayaş otobüs bileti fiyatları, Kayaş otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kayaş otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraKayaş100 TL7
KırşehirKayaş35 TL6
İstanbul (Anadolu)Kayaş75 TL4
GebzeKayaş400 TL4
ÇorumKayaş320 TL2

Kayaş otobüs biletleri

Kayaş, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Ankara’ın ilçelerinden Mamak’ın bir semtidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçenin en güzel noktalarından bir tanesi de aileniz ya da yakınlarınız ile birlikte gittiğinizde size beklemediğiniz kadar güzel deneyimler yaşatan noktalardan biri olmasıdır. Bununla birlikte birçok Anadolu noktası gibi tarihi ve kültürel bakımdan son derece zengin noktalardan bir tanesidir. Bunun neden geçmişinde farklı Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır.

Bölgenin başlıca geçim kaynağı tarımdır. Bu durumu etkileyen en önemli yapılarından bir tanesi iklimsel özellikleridir. Bağlı bulunduğu coğrafi bölge ve yükseltisi nedeni ile sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçer. Buna bağlı olarak tarım üretiminde tahıl ürünlerinin etkinliği söz konusu olmuştur. Bu da dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde etkili olmuştur.
Kayaş ilçesi ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Beypazarı sarması, fırında Ankara tavası, yarımca, cevizli pekmez sucuğu, höşmerim, kuru, Beypazarı güveci yer almaktadır.
Tarihi ve kültürel açıdan zengin bu ilçe ve çevresi de aynı zamanda vakit ayrılarak görülmesi gereken noktalardan bir tanesidir.
Kayaş ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, ayaş kaplıcaları, Beypazarı Hıdırlık Tepesi, Çengelhan Rahmi Koç Müzesi, Zafer Anıtı, Mehmet Akif Ersoy Müzesi yer alır. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com üzerinde Kayaş otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr