Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
136 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al

Kars İstanbul Otobüs Bileti

Kars İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1427 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 21sa 39dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Kars İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Öz Doğu Kars Turizm firmasıdır.

Kars İstanbul otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Kars İstanbul güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Kars İstanbul seyahatinize başlamadan önce, Kars ve İstanbul hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Kars ve İstanbul şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Kars İstanbul Otobüs Biletleri

Kars İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Kars İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kars’tan İstanbul’a gittikten sonra gezebileceğiniz bazı noktaları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.
 
Kandilli Camii, Kandilli İskelesi'ndedir. Sultan Mahmut I tarafından 1751'de yaptırıldı. Yandığından dolayı 1931’de günümüzdeki kagir duvarlı ve ahşap çatılı cami yapıldı. Eski bir camiden getirildiği bilinen mihrabı çinilerle bezelidir. Murat IV'ın bir şehzadesi doğduğunda yedi gün yedi gece kandiller yandığından bu adı aldı.
 
Kanlıca Camii (İskender Paşa Camii), 1570’te yapıldı. Mimar Sinan yapıtıdır. Kagir duvarlı ve ahşap çatılı bir yapıdır. Tuğladan bir minaresi vardır. Önünde İskender Paşa Türbesi ve muvakkithane yer alır. Hamamı, yol yapımı sırasında yıktırıldı.
 
Beylerbeyi Sarayı, Boğaziçi'nde Beylerbeyi kıyısındadır. Aynı yerdeki Mehmet Paşa Sarayı yıktırılarak Mahmut II döneminde iki katlı ahşap bir saray inşa ettirildi. Bu yapı, Abdülmecit zamanında yanınca 1865'te bugünkü mermer ve küfeki taşından saray yaptırıldı. Mimarı Sarkis Balyan'dır. Üç yönden mermer basamaklarla çıkılan, iki katlı, altı salonlu ve yirmi dört odalı bir yapıdır. Doğu yüzü ve iç yapısı çok süslemelidir. Üst kattaki havuzlu salonu, teras bahçesi ve değerli eşyalarıyla ünlüdür.
 
Kars İstanbul otobüs bileti satın alarak Beylerbeyi Sarayı gibi eşsiz yerleri görme şansını yakalayabilirsiniz. Kars İstanbul otobüs seferi yaklaşık 22 saat sürmekte ve yaklaşık 1500 kilometredir.
 
Abraham Paşa Korusu, Paşabahçe'yle Beykoz sırtlarında yer alan koru 30 hektarlık bir alan kaplar ve Boğaziçi'nin önemli gezi yerlerinden biridir. Az rastlanan ağaç türleri, koruya özgü ilginç özelliklerdendir. Günümüzde belediye denetiminde olan koruda havuzlar, su kanalları ve gezi yolları vardır. Ayrıca bir saray kalıntısıyla iki büyük mağara dikkat çeken diğer değerlerdir. Abraham Paşa Korusu’na ait bir başka ilginç özellik de öyküsüdür. Mısır Hıdivi İsmail Paşa'nın kapı kethüdası Abraham, Sultan Abdülaziz'in dostluğunu kazanır. Kendisine paşalık rütbesi veren sultana minnettarlığını belirtmek için üzeri fildişi ve zümrüt kakmalı, pırlanta zarlı bir tavla hediye eder. Daha sonra zaman zaman bu tavlayla oynadıkları oyunlarda Abraham Paşa sultanla iddiaya girer. Her iddiada ortaya koyduğu koyuna karşılık sultandan bir çiftlik ister. Oyunları çoğunlukla Abraham Paşa kazanır ve bu sayede bugünkü koru alanının büyük bir bölümünü elde eder. Ancak daha sonra Sultan Abdülhamit II. yönetimi sırasında koruyu devletleştirir ve bir bölümünü halka açar.
 
Kars’tan İstanbul’a giden otobüs firmaları arasında en çok sefer düzenleyen firma Öz Doğu Kars Turizm’dir. Buradaki bilet sonuç sayfasından Kars İstanbul otobüs seferleri ve fiyatlarını görebilir, hemen Kars İstanbul otobüs bileti satın alabilirsiniz.
Kars İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Kars İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kars İstanbul otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Doğu Kars Turizm 136 TL
Turgutreis Turizm 150 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kars Hakkında
Nüfus:
129,458
Yüzölçümü:
10.139,09 km²
Plaka:
36
Telefon kodu:
(474)
Otogar:
Kars Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.