Yolcu Sayısı
1

Karamanlı otobüs bileti

Karamanlı Otobüs Bileti

En popüler Karamanlı otobüs rotaları

Karamanlı otobüs bileti fiyatları, Karamanlı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Karamanlı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
GölhisarKaramanlı10 TL9
TefenniKaramanlı2 TL3
BurdurKaramanlı130 TL2
IspartaKaramanlı230 TL2
GebzeKaramanlı120 TL2

Karamanlı otobüs biletleri

Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Burdur’un ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçenin tarihi geçmişi oldukça zengindir. Bunun nedeni çoğu bölgede olduğu gibi Eski Anadolu medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde kalmaktadır. İlçenin iklimi bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin iklim koşulları ile paralel olarak gelişmiştir. Buna bağlı olarak ilçe sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum bitki örtüsünü etkilediği gibi dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.
Karamanlı ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, testi kebabı, hamursuz, dirmil kebabı, tavuk dolması, sülük aşı, demir tatlısı, kaymak tatlısı, haşhaş böreği, incir dolması, kenevir helvası yer almaktadır.
Karamanlı ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Bakibey Konağı Burdur, İncirhan Kervansarayı, Sia Antik Kenti, Mısırlılar Evi Burdur, Burdur Gölü, Burdur Arkeoloji Müzesi, Kremna Antik Kenti, Salda Orman Plajı, Sagalassos Antik Kenti, Salda Gölü yer alır.
Bu bölgenin ziyaretçileri tarafından oldukça sevilen bir diğer özelliği ise yöre halkının oldukça sıcakkanlı olan yaklaşımlarıdır. Ayrıca şehir hayatından sıkılan insanların kendilerini şehir yaşamının yoğunluğundan uzak tutmak için oldukça etkili bir adres olma özelliğini taşımaktadır.
Ege Bölgesi’nin bu harika ilçesini daha yakından tanımak için siz daha ne bekliyorsunuz? Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Karamanlı otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr