Yolcu Sayısı
1

Kale (Denizli) otobüs bileti

Kale (Denizli) Otobüs Bileti

En popüler Kale (Denizli) otobüs rotaları

Kale (Denizli) otobüs bileti fiyatları, Kale (Denizli) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kale (Denizli) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraKale (Denizli)580 TL5
MamakKale (Denizli)580 TL5
AntakyaKale (Denizli)85 TL3
HatayKale (Denizli)120 TL2
İskenderunKale (Denizli)120 TL2

Kale (Denizli) otobüs firmaları

Kale (Denizli) otobüs biletleri

Kale, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Denizli’nin ilçelerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçe bir kentin üzerine kurulmuş durumdadır. Antik çağ döneminin gözde yerleşim yerlerinden biri olan Tebea kentinin üzerine kurulmuştur. Bu dönem Frigya döneminden gelmektedir. Dolayısı ile ilçe sınırları içerisinde bu döneme ait eserleri görmek mümkündür. Bu nedenle doğa turizmi ile olduğu kadar kültürel turizm açısından da gelişim göstermiştir.
İçerisinde bağlı bulunduğu coğrafya nedeni ile ilçe sınırlarında Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum bitki örtüsünü olduğu gibi dolaylı yoldan yöresel lezzetlerini de etkilemiştir.
Kale ilçesinin ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, kuru biberli gelin turşusu, patlıcanlı et kapama, çiğ sarma, leğen böreği, saraylı tatlısı, kolay baklava, tavas baklavası, telem helvası yer almaktadır.
Kale ilçesi ziyaretçilerinin bölgedeki ziyaretlerini bitirmeden önce görmesi gereken yerler arasında, Çizmeli kaplıcaları, karahayıt kaplıcaları, Bağbaşı Kent Ormanı, İncilipınar Parkı, Bayramyeri Meydanı, Saray Kaplıcaları, Keloğlan Mağarası, Kaklık Mağarası, Pamukkale travertenleri, Ağlayan Kaya Şelalesi yer almaktadır.
Bu ilçe insanların ilgisini son zamanlarda daha fazla çekmeye başlamıştır. Bu harika ilçeyi daha yakından tanımak isteyenler için çeşitli yolculuk seçenekleri mevcuttur. Kale’yi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Kale otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr