Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Tarsus Otobüs Bileti

İstanbul Tarsus Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 14sa 56dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Tarsus arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Tarsus otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Tarsus güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Tarsus seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Tarsus hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Tarsus şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Tarsus Otobüs Biletleri

İstanbul Tarsus otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Tarsus otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Mersin’den sonra gelen ilçe Tarsus’tur. Çukurova’nın şirin bir ilçesi olup portakal ve muz bahçeleriyle bezenmiştir. Tarsus’u kuran kişi için Hazreti Adem’in oğlu Hazreti Şit olduğu söylenir. Hazreti Danyal da Tarsus’ta bulunmuştur. Hazreti Danyal’ın kabri Makam Camii’ndedir. Mezarı altından su geçmektedir. Rivayete göre parmağında iki arslanlı ve üzerinde bir çocuk şekli bulunan bir yüzüğü varmış. Tarsus’ta bir de Şahmeran Hamamı vardır. Ayrıca, Tarsus’ta birçok meşhur insan yaşamıştır. Sen Pol, Ekalu Kehf, Çiçeron, Sezar, Antuvan, Kleopatra, Lokman Hekim, Aristo, Diyojen de bu şehre gelmişlerdir.

Tarsus’a MÖ 1500’de Hititler hakim olmuşlardı. Sonradan Tarsus’u Argosluların kurduğu söylenmektedir. Tarsus’a Asurlular da hakim olmuşlardır. Sonra İranlılar ve İskender gelmiştir. Romalıların eline geçmiştir. Mısır Kraliçesi Kleopatra süslü gemisiyle Tarsus önüne gelerek Antonyüs’le buluşmuştur. Tarsus Arapların, Haçlıların, sonra Türklerin eline geçti.

Tarsus’un çevresi üç sıra surla çevrilmiştir. Bu surlarda deniz, dağ ve Adana kapıları vardır. 1835’te iki kapıyı Mısırlı İbrahim Paşa yıktırmıştır. Şehirde bulunan bir kapıya Kleopatra Kapısı denilirdi. Kleopatra merasimle bu kapının altından geçmiştir. Gözlü kuledeki bir höyükten birçok devirlere ait eserler çıkarılmıştır. Bir de Donuktaş anıtı vardır. Asur Kralı Sardanapol’a ait olduğu söylenmektedir. Bir de Jüstinyen köprüsü vardır. Tarsus’un on dört kilometre kuzeybatısında, Ulaş köyündeki bir mağaranın Eshabı Kehf mağarası olduğu söylenmektedir.

Tarsus’ta Türk eserleri arasında 1579 tarihinde Ramazanoğullarından Piri Paşa’nın oğlu İbrahim Bey Ulu Cami’yi yaptırmıştır. Bu camiin doğusundaki türbede Hazreti Şit, Lokman Hekim, Halife Memun yatmaktadır. Burda bir de saat kulesi vardır. Yine bu civarda Kırk Kaşık imarethanesini Ramazanoğulları yaptırmıştı. 1786 da yapılmış bir de hamam vardır. Tarsus’taki Eski Hamam’ı Ramazanoğulları yaptırmıştır. Yılanlar Padişahı Şahmeran’ın başı bu hamamın havlet odasında kesilmiş, kanları duvara sıçramıştır. Tarsus’taki Sen Pol Kilisesi Eski Cami adıyla camiye çevrilmiştir. Bu civarda bir de Roma hamamı kalıntısı vardır. Sen Pol Tarsus’ta doğmuştur, evi buradadır. Bir de kuyusu vardır. Suyu şifalıdır.

Tarsus’ta bir de Mehmet Felah türbesi bulunmaktadır. Ayrıca İskender hamamı vardır. İskender bu hamamda yıkanmıştır. Roma mezarlığı ile bir de kilise bulunmaktadır. Tarsus’ta turistlerin seyre gittikleri güzel bir şelale vardır. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Tarsus Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Tarsus Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.