Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
80 TL
Bilet Al
85 TL
Bilet Al

Hatay Yozgat Otobüs Bileti

Hatay Yozgat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 623 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 32dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Hatay Yozgat arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Hatay Yozgat otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Hatay Yozgat güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Hatay Yozgat seyahatinize başlamadan önce, Hatay ve Yozgat hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Hatay ve Yozgat şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Hatay Yozgat Otobüs Biletleri

Hatay Yozgat otobüs bileti mi aradınız?  Hatay Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yörenin tarihi çok eski çağlara dayanmasına karşın il merkezi yeni sayılabilecek bir yerleşmedir. Çapanoğulları, kenti Yozgat (Bozok) Suyunun yukarı çığırında, dağlarla çevrili bir vadide 18. yüzyılda kurdu. Kentin yerinde eskiden küçük bir köy vardı. Kente sürü ya da otlak anlamındaki “yoz” ve kent anlamındaki “gat” sözcüklerinin birleşmesinden oluşan Yozgat adı verildi. Yozgat, Çapanoğullarının bayındırlık çalışmaları sonunda zamanla gelişerek büyüdü. O döneme kadar tahrip edilmiş olan ormanlar Çapanoğullarının korumasında günümüze ulaştı. 19. yüzyılda bir ara 20 bine kadar yükselen nüfusu Cumhuriyet’in ilk yıllarında 10 bine kadar düştü. Sonraki dönemde uzun süre küçük bir yerleşme olarak kalan kentin nüfusu 1950’de yalnızca 11.885’ti. 1965’te 23 bine, 1975’te 32 bine ulaştı ve 1985’te 40 bini, 1990’,da 50 bini, 2000’de de 73.000’i aştı.

 

Ankara’da E-90 Karayolu’yla kesişen E-88 Karayolu üzerindeki konumuyla transit ulaşım açısından önem taşıyan Yozgat kenti aynı zamanda yerel tarım ürünlerinin pazarlandığı bir ticaret ve hizmet merkezidir. Yozgat, karayoluyla Kayseri’ye 175 km, Ankara’ya 219 km, Sivas’a 224 km, Samsun’a 279 km, Konya’ya 369 km, İstanbul’a 672 km, Edirne’ye 900 km ve Van’a 1.030 km uzaklıktadır. Kentteki başlıca eğitim kurumları Erciyes Üniversitesi’ne bağlı Yozgat Fen-Edebiyat, Yozgat İktisadi ve İdari Bilimler, Yozgat Mühendislik-Mimarlık fakülteleri ile Yozgat Meslek ve Yozgat Sağlık Yüksekokullarıdır.

 

Kentteki başlıca tarihsel yapılar Yozgat Ulucamisi, Cevahir Ali Efendi Camisi (1788), Başçavuşoğlu Camisi ve Yozgat Saat Kulesi’dir. Merkez ilçenin Musabeyli bucağına bağlı Büyüknefes Köyü yakınlarında önemli bir Galatya yerleşmesi olan Tavion (Tavium) kentinin kalıntıları vardır. Anadolu’nun birçok kesimini birbirine bağlayan yolların kesiştiği bir noktada kurulmuş olan Tavion MÖ 1. yüzyılda kendi parasını basan önemli bir ticaret merkeziydi. Bizans döneminde ise bir piskoposluk merkezi olarak önem taşıdı. Büyüknefes Köyü’ndeki evlerde kullanılan yapıtaşlarının Tavion kentinin kalıntılarından sağlandığı görülür. Yöreden derlenen etnografik yapıtların sergilendiği Yozgat Etnografya Müzesi 1871 yapısı Nizamoğlu Konağı’nda 1985’te ziyarete açıldı. İlde yapılan arkeolojik araştırmalarda ele geçen buluntular Yozgat Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Bu müze de 1883 yapısı Karslıoğlu Konağı’nda faaliyet göstermektedir. 

Hatay Yozgat otobüs bileti mi aradınız? Hatay Yozgat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Hatay Yozgat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Turizm A.Ş. 80 TL
Metro Turizm 85 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
  Yozgat Hakkında
Nüfus:
26,447
Yüzölçümü:
14.074,09 km²
Plaka:
66
Telefon kodu:
(354)
Otogar:
Yozgat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.