Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Hatay Mersin Otobüs Bileti

Hatay Mersin Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 261 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 17dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Hatay Mersin arası giden otobüs firmaları ortalama 17 sefer düzenlenmektedir.

Hatay Mersin otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Hatay Mersin güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Hatay Mersin seyahatinize başlamadan önce, Hatay ve Mersin hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Hatay ve Mersin şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Hatay Mersin Otobüs Biletleri

Hatay - Mersin Otobüs Bileti
Hatay, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Ülkenin pek çok noktasından Hatay otobüs bileti satın alarak şehre karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Hatay Otogarı üzerinde son bulacaktır. Şehir otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye sınırları içerisinde, en eski yerleşim noktalarından biri olan Hatay’ın nüfusu 2018 yılında yapılan çalışmalara göre bir milyon altı yüzbin civarındadır. Sahip olduğu bu nüfus miktarı ile ülkenin on üçüncü büyük kenti konumunda yer alır. Güneyinde Suriye, batısında Akdeniz, kuzeybatısında Adana, kuzeyinde Osmaniye, kuzeydoğusunda Gaziantep ile komşuluk içerisinde bulunan il Türkiye’nin karayolu ulaşımı açısından kilit noktalarından biridir.
Hatay, eski Mezopotamya medeniyetlerinin ortak coğrafi konumları üzerinde kurulmuş olan bir yerleşim merkezidir. Bu durum, şehrin zengin tarihi geçmişi boyunca farklı medeniyetleri ve kültürleri tek çatı altında ağırlanmasına neden olmuştur. Yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde şehirde tarihi M. Ö 40.000 yılına kadar uzanan bulgulara ulaşılmıştır. Yapılan son çalışmalarda elde edilen veriler göstermektedir ki; Türkiye’nin bu güzel şehri yalnızca ülkenin değil aynı zamanda dünyanın bilinen eski yerleşim merkezlerinden biridir. Bu özelliği ile Hatay’da bugün var olan modern kent çizgisinin içerisinde çok sayıda han, hamam, külliye, kervansaray, kilise gibi kültürel değerleri bir arada görebilirsiniz.  Türkiye’nin herhangi bir noktasından Hatay otobüs bileti satın alarak Hatay Otogarı’na giriş yaptığınızda, “St. Pierre Kilisesi, Payas Kalesi, Batıayaz Yaylası, Erzin Başlamış Kaplıcaları, Beşikli Mağara, Antakya Mozaik Müzesi, Aziz Simeon Manastırı, Sarıseki Mağarası” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Hatay - Mersin otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Mersin’de yolculuğunuz Mersin Otogarı üzerinde son bulur. Mersin Otogar içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Yapılan son demografik çalışmalara göre günümüz bilinen Mersin ya da eski adı ile “İçel” bugün ülkenin en yoğun nüfuslu onuncu kenti konumundadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Mersin Otobüs bileti satın alarak Mersin Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Yapraklı Koyu, Adam Kayalar, Erdemli Talat Göktepe Çamlığı, Kayacı Vadisi, Kökşekbükü Mağarası, Cennet Cehennem Mağaraları, Gilindere Mağarası, Sertavul Geçidi, Tisal Yarımadası, Kızkale Plajı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Hatay - Mersin otobüs bileti fiyatları, “30 - 50 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Has Turizm, Lüks Mersin, Güney Akdeniz Seyahat, Hatay Öztur Turizm, Özkaymak” gibi firmaların en uygun Hatay - Mersin otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
  Mersin Hakkında
Nüfus:
1,705,774
Yüzölçümü:
15.512,25 km²
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Mersin Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.