Hatay İzmir Otobüs Bileti

Hatay İzmir Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 95,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1088 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 16sa 47dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Hatay İzmir arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Has Turizm A.Ş. firmasıdır.

Hatay İzmir bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Hatay İzmir bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Hatay İzmir otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Hatay İzmir Otobüs Biletleri

Hatay, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Bununla beraber Türkiye’nin en kalabalık on üçüncü şehri olma özelliğini taşımaktadır. İl coğrafi olarak, Suriye, Adana, Osmaniye, Gaziantep şehirleri ile komşuluk içerisindedir. Aynı zamanda Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. 

Hatay, tarih açısından oldukça zengin bir kökene sahip olan şehirdir. Türkiye’nin aynı zamanda dünyanın en eski yerleşim noktalarından biridir. Dünyanın ilk ışıklandırma sisteminin burada kullanıldığı tahmin edilmektedir. Tarihinin bu denli zengin olmasının nedeni, şehrin coğrafi konumu itibari ile Mezopotamya medeniyetlerinin kesiştiği bir noktada bulunmasıdır. Bu aynı zamanda etik çeşitlilik bakımından da zengin olmasına neden olmuştur.

Şehir içerisinde camii, havra, kilise gibi farklı ibadet noktalarını bir arada görmek muhtemeldir. İklim olarak ise Akdeniz ikliminin özelliklerini sergilemektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçer.

İzmir, Türkiye’nin illerinden biri olup, Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, ülkenin en gelişmiş üçüncü şehridir. İzmir, içerisinde Türkiye sınırları dâhilinde fazla bulunmayan doğal liman olma özelliğini taşımaktadır. İzmir Limanı şehrin ticari gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Her yıl Uluslararası İzmir Enternasyonal Fuar’ı düzenlenmektedir.

İzmir’in tarihine bakıldığı zaman antik çağın en gözde şehirlerinden biri olduğu görülecektir. Bu nedenden dolayı, döneme ait birçok eser ve mekan bulunmaktadır.

İzmir Ankara otobüs bileti alımınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Hatay üzerinden zaman kaybetmeden İzmir’e gitmek için Metro Turizm, Csr Turizm, Jet Turizm, Isparta Turizm gibi firmaların biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 

Hatay İzmir otobüs bileti mi aradınız? Hatay İzmir otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Hatay İzmir otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Hatay Nur Turizm 100 TL
Has Turizm A.Ş. 110 TL
Metro Turizm 110 TL
Özkaymak Turizm 110 TL
Isparta Petrol 125 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.