Hatay Antalya Otobüs Bileti

Hatay Antalya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 75,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 748 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 14sa 7dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Hatay Antalya arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Güney Akdeniz firmasıdır.

Hatay Antalya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Hatay Antalya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Hatay Antalya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Hatay Antalya Otobüs Biletleri

Hatay Antalya otobüs bileti mi aradınız? Hatay Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Antalya, Akdeniz bölgesinde güzellikleri sinesinde toplamış bir şehirdir. Turistlerin hayranlığını çekmiştir. Dağlık bir bölgede olmasına rağmen ovaları çoktur. Akdeniz kıyısındadır. En önemli dağları Tahtalı Dağ ile Bey Dağları’dır. Akarsuları ise Aksu, Karpuz, Manavgat ve Düden çaylarıdır. Gölleri; Karagöl, Avlan Gölü ve Ova Gölü’dür. Her taraftan sular Akdeniz’e dökülürken şelaleler oluşmaktadır. İklimi Akdeniz iklimidir. Bu sebeple Akdeniz bitkileri yetişmektedir. Narenciyesi pek boldur. Portakal, turunç, greyfurt, limon ve mandalina, ayrıca muz yetişmektedir. Yazları pek sıcaktır.

Antalya’yı ilk kuran Bergama Kralı Attalos II, burayı MÖ 159 – 138’de bir deniz üssü olarak kurmuştur. Bu sebeple bu şehre Attaleia denilmiş, sonra da Antalya adını almıştır. Burası bir liman şehri idi. Şehrin önündeki körfez, sabahları lacivert rengini alır ki bu eşi olmayan bir güzelliktedir. Karşıda Bey Dağları’nın görünüşü ile harika bir tablodur. Uçları sivri olan dağ, aşağıdan yukarıya doğru basamak basamak yükselmektedir. Basamaklar halinde görünüşü görülmemiş güzelliktedir. Bu dağlara bakan filozof Sokrat “Galiba bu dağların sedlerinden Allah’a ulaşılıyor.” demiştir. Hele denize dökülen köpüklü şelaleleri seyir etmek cihana değer. Şehrin sokaklarında kanallar içinden sular akmaktadır. Antalya parkı kadar güzel ve manzaralı bir park çok azdır, gezmekle doyum olmaz. Hele güllerin güzelliği ve palmiyelerin yükselişi parka ayrı bir güzellik vermektedir. Şehir büyük ve güzeldir. Otelleri ve lokantaları boldur. Konyaaltı plajı ise, pek uzun ve güzeldir. Şehrin içi tarihi anıtlarla doludur. 

Hatay Antalya otobüs bileti mi aradınız? Hatay Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Hatay Antalya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Hatay Öztur 80 TL
Hatay Günsas Turizm 80 TL
Hatay Nur Turizm 85 TL
Has Turizm A.Ş. 90 TL
Güney Akdeniz 95 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Hatay Hakkında
Nüfus:
1,503,066
Yüzölçümü:
5.831,36 km²
Plaka:
31
Telefon kodu:
(326)
Otogar:
Hatay Otogarı
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.