Gaziantep Amasya Otobüs Bileti

Gaziantep Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 698 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 6sa 33dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Gaziantep Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Gaziantep Amasya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Gaziantep Amasya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Gaziantep Amasya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Gaziantep Amasya Otobüs Biletleri

 Gaziantep Amasya otobüs bileti mi aradınız? Gaziantep Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Gaziantep Amasya arası otobüs yolculuğunuz 7 saat 15 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 585 kilometredir. Gaziantep Amasya arası otobüs seyahati yaparken güzergâhta Kahramanmaraş, Tokat ve Turhal bulunmaktadır. Kent Karadeniz’in Orta Karadeniz Bölümü’nde yer almaktadır. Kentte Karadeniz iklimi ve karasal iklim hâkimdir. Amasya denildiği zaman birçok insanın aklına elma gelmektedir. Bu bölgenin elması doğa ve topraktan dolayı farklı renkte ve lezzettedir. Pembemsi ve küçük elmalardır. Ülkenin birçok yerine bu şehirden elma gönderilmektedir. Kentte ziyaret edilmesi gereken yerler bulunmaktadır. Halilciye Medresesi vaktiniz olursa ziyaret edilmesi gerekir. Bu medrese kentin Gümüşhacıköy ilçesine bağlı olan Gümüş de bulunmaktadır. Medrese Halil Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Medrese dikdörtgen şeklindedir. Bu medresi mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Amasya kentinde ziyaret edilmesi gereken konaklar da bulunmaktadır. Hazeranlar Konağı Hasan Talat Efendi tarafınca 1872 yılında kız kardeşine yaptırılmıştır. Konak zarif bir mimariye sahiptir. Tarihin bütün dokusunun yer aldığı bu konak ziyaretçiye açıktır. Belli saatlerde konağı gezebilirsiniz. Konakta bir çok oturma ve yatak odası, kahve odası, selamlık adını verdikleri oda ve ocaklı oda bulunmaktadır. Konağın girişi çift kanatlı alçak tavanlı bir kapıdır. Amasya kentin de bulunan Kumacık Hamamı  da mutlaka ziyaret edilmelidir. Bu hamam 1495 yılında yaptırılmıştır. Kumacık Hamamı Künç Köprü olduğu yerde bulunmaktadır. Kumacık Hamamı sadece moloz taş ve tuğla ile örülmüştür. Hamam kare şeklindedir. Kumacık Hamamı türk mimarisi eserleri ile aynı özelliklere sahiptir. Gaziantep Amasya otobüs biletlerini sitemizde bulabilirsiniz. Bir çok firma seçeneği bulunduğu için fiyatları kıyaslayarak dilediğiniz otobüsü tercih edebilirsiniz. Sitemizde satın alma işlemi pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Gaziantep Amasya arası otobüs seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Gaziantep Amasya otobüs bileti mi aradınız? Gaziantep Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Gaziantep Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Elbistan 80 TL
Kanberoğlu 84 TL
Metro Turizm 85 TL
Tokat Seyahat 90 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.