Erzincan Ankara Otobüs Bileti

Erzincan Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 70,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 689 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 9sa 47dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 9 firma sefer düzenlemektedir. Erzincan Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Esadaş firmasıdır.

Erzincan Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Erzincan Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Erzincan Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Erzincan Ankara Otobüs Biletleri

Erzincan, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. İl coğrafi olarak, Giresun, Bayburt, Gümüşhane, Sivas, Erzurum, Bingöl, Tunceli gibi iller ile komşuluk içerisindedir. Tarihi ve kültürel bakımdan zengin bir şehirdir. Bunun nedeni tarihi İpek Ticaret yolunun üzerinde bulunmasıdır. 
 
Şehre, ilk yerleşimi Urartuların gerçekleştirdiği düşünülmektedir. Daha sonrasında ise önemli konumu nedeni ile Hititler, Persler gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt Savaşı’ndan sonra ise Türklerin kontrolü altına girmiştir. 
 
Erzincan sınırları içerisinde, Fırat Nehri’nin en önemli kollarından biri olan Karasu Irmağı bulunmaktadır. Aynı zamanda il sınırları içerisindeki Erzincan Ovası da bu akarsu kaynağından nasibini alarak, en verimli alanlarından birini oluşturmaktadır. 
 
İklimsel olarak Karasal iklimin özellikleri görülür. Erzincan ‘da kışları soğuk ve sert kar yağışı, yazları ise sıcak ve kurak geçer. 
 
Ankara, Türkiye’nin illerinden biri olup aynı zamanda başkentidir. Türkiye’nin gelişmişlik bakımından ikinci en büyük kenti olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Ankara asıl gelişimini sanayi alanında yapmış bunu da başkent olmasından sonra aldığı yatırımlar ile gerçekleştirmiştir. Sağladığı istihdam ile çevresinden göç alarak nüfusunu arttırmaktadır. 
 
Ankara’nın yükseltisi fazladır. Buna bağlı olarak karasal iklimin bir çeşidi görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışı geçmektedir. 
 
Ankara İzmir otobüs bileti alarak en uygun fiyatlarla İzmir'e de gidebilirsiniz. Erzincan üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Esadaş, Dadaş, Iğdır, Vangölü Turizm gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
Erzincan Ankara otobüs bileti mi aradınız? Erzincan Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Erzincan Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Erzincan Başak 80 TL
Vangölü Turizm 80 TL
Lüks Erzincan 80 TL
Esadaş 80 TL
Metro Turizm 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Erzincan Hakkında
Nüfus:
12,612
Yüzölçümü:
11.727,55 km²
Plaka:
24
Telefon kodu:
(446)
Otogar:
Erzincan Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.