Erfelek Otobüs Bileti

Erfelek Otobüs Bileti

Erfelek Otobüs Biletleri

Erfelek, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Sinop ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İlçe, coğrafi olarak Boyabat ve Ayancık ile komşuluk içerisinde olup, kendisine bağlı 46 köy bulunmaktadır. Bunun yanı sıra merkeze yakın konumda yer alan ilçenin tarım toprakları çeşitlilik göstermektedir. Bazı kesimlerinden oldukça verimli tarım arazileri bölgenin gıda ihtiyacının karşılanmasında yeterli olurken, bazı bölümlerinden tarım üretimi sınırlı denilebilir. 

İlçe ekonomisini oluşturan üç bölüm vardır. Görülen başlıca ekonomik faaliyetler hizmet, tarım ve ticarettir. İlçe nüfusunun oldukça büyük bir kısmı hizmet sektöründe çalışır. Bunun dışında yetiştirilen tarım ürünlerinin doğrudan alıcı bulduğu büyük bir Pazar oluşumu vardır. Burada ticaret etkili olarak tarım ürünlerinin satılmasını ve yöre halkının ürettiğinden kazanç elde etmesini sağlar. 
 
Tarımsal anlamada ilçenin kırsal kesimlerinde, kestane, elma, armut, kiraz, ceviz, fındık ve incir yer almaktadır. Bunu yanı sıra yakın zamanda aynı bölge içerisinde bir meyve suyu üretimi yapılan tesisin kurulmasında sonucunda tarımda bu alan gerçekleşen gelişmeler görülmüştür. 
 
İlçe sınırları içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile Karadeniz ikliminin yapısal özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Doğal bitki örtüsünün yaprakarını dökmeyen ağaçlardan olduğu söylenebilir. 
 
Erfelek ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerlerle arasında, Erfelek Şelaleleri, Akgöl, Boyabat Kaya Mezarları, Hamsilos Koyu yer almaktadır. Erfelek otobüs bileti alarak bu güzel ilçeyi yeniden keşfedebilirsiniz. 
 
Erfelek - 5 Günlük Hava Tahmini
04 Tem Cumartesi
açık
26 °C
açık
05 Tem Pazar
açık
27,4 °C
açık
06 Tem Pazartesi
açık
28,3 °C
açık
07 Tem Salı
açık
28,8 °C
açık
08 Tem Çarşamba
hafif yağmur
27 °C
hafif yağmur