scorecardresearch

Erfelek Otobüs Bileti

Erfelek Otobüs Bileti

Erfelek Otobüs Biletleri

Erfelek, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Sinop ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İlçe, coğrafi olarak Boyabat ve Ayancık ile komşuluk içerisinde olup, kendisine bağlı 46 köy bulunmaktadır. Bunun yanı sıra merkeze yakın konumda yer alan ilçenin tarım toprakları çeşitlilik göstermektedir. Bazı kesimlerinden oldukça verimli tarım arazileri bölgenin gıda ihtiyacının karşılanmasında yeterli olurken, bazı bölümlerinden tarım üretimi sınırlı denilebilir. 

İlçe ekonomisini oluşturan üç bölüm vardır. Görülen başlıca ekonomik faaliyetler hizmet, tarım ve ticarettir. İlçe nüfusunun oldukça büyük bir kısmı hizmet sektöründe çalışır. Bunun dışında yetiştirilen tarım ürünlerinin doğrudan alıcı bulduğu büyük bir Pazar oluşumu vardır. Burada ticaret etkili olarak tarım ürünlerinin satılmasını ve yöre halkının ürettiğinden kazanç elde etmesini sağlar. 
 
Tarımsal anlamada ilçenin kırsal kesimlerinde, kestane, elma, armut, kiraz, ceviz, fındık ve incir yer almaktadır. Bunu yanı sıra yakın zamanda aynı bölge içerisinde bir meyve suyu üretimi yapılan tesisin kurulmasında sonucunda tarımda bu alan gerçekleşen gelişmeler görülmüştür. 
 
İlçe sınırları içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile Karadeniz ikliminin yapısal özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Doğal bitki örtüsünün yaprakarını dökmeyen ağaçlardan olduğu söylenebilir. 
 
Erfelek ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerlerle arasında, Erfelek Şelaleleri, Akgöl, Boyabat Kaya Mezarları, Hamsilos Koyu yer almaktadır. Erfelek otobüs bileti alarak bu güzel ilçeyi yeniden keşfedebilirsiniz. 
 
Erfelek - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Ağu Pazar
açık
22,5 °C
açık
21 Ağu Pazartesi
hafif yağmur
28 °C
hafif yağmur
22 Ağu Salı
hafif yağmur
25,8 °C
hafif yağmur
23 Ağu Çarşamba
orta şiddetli yağmur
20,4 °C
orta şiddetli yağmur
24 Ağu Perşembe
hafif yağmur
22,6 °C
hafif yağmur