Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al
80 TL
Bilet Al

Diyarbakır Erzurum Otobüs Bileti

Diyarbakır Erzurum Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 325 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 2dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 6 firma sefer düzenlemektedir. Diyarbakır Erzurum arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Star Diyarbakır firmasıdır.

Diyarbakır Erzurum bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Diyarbakır Erzurum bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Diyarbakır Erzurum otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Diyarbakır Erzurum Otobüs Biletleri

 Diyarbakır, Türkiye’nin illerinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Diyarbakır, bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda ülkenin en eski yerleşim noktalarından bir tanesidir. Bunun nedeni şehrin, eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktalarından birine kurulmuş olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum aynı zamanda ildeki etnik çeşitliliğinde değişiklik göstermesinde etkili olmuştur. Süryaniler, Araplar ve Türkler şehirde uzun yıllar beraber yaşamışlardır. 

İklimsel olarak, Akdeniz ikliminin kurak bir versiyonunu göstermektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Buna bağı olarak tarım üretimi de gelişmiştir. Şehrin ekonomisinde söz sahibi olan unsurlar tarım, hayvancılık ve ticarettir. 
Diyarbakır ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Nebii Camii, Mesudiye Medresesi, Diyarbakır Müzesi, Şeyh Mutahhar Camii, Dicle köprüsü, Diyarbakır surları, Deliller Hanı, Mar Pesyum Keldani Kilisesi, Ahmed Arif Müzesi, Birkleyn mağaraları yer almaktadır. 
 
Erzurum, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Erzurum sahip olduğu köklü geçmiş ve kültür dışında ülkenin yakın tarihi açısından da oldukça önemli bir şehirdir. Milli mücadelenin önemli kararları bu şehirde alınmıştır. Bunun dışında savaşın en şiddetli cephelerinden biri olarak, Türk milletinin kalbinde iz bırakmış bir şehirdir. 
Şehir, iklimsel olarak karasal ikliminin özelliklerini sergiler. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yoğun kar yağışlı olarak geçer. 
Diyarbakır üzerinden Erzurum’a gitmek için Öz Diyarbakır, Star Batman, Cizre Nuh, Has Bingöl gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredenenreye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
 
Diyarbakır Erzurum otobüs bileti mi aradınız? Diyarbakır Erzurum otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Diyarbakır Erzurum otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Cizre Nuh İtimat 80 TL
Özlem Cizre Nuh 80 TL
Star Diyarbakır 80 TL
Öz Diyarbakır 80 TL
Has Bingol 80 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Diyarbakır Hakkında
Nüfus:
1,607,437
Yüzölçümü:
15.204,00 km²
Plaka:
21
Telefon kodu:
(412)
Otogar:
Diyarbakır Otogarı
  Erzurum Hakkında
Nüfus:
766,729
Yüzölçümü:
25.330,90 km²
Plaka:
25
Telefon kodu:
(442)
Otogar:
Erzurum Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.