Yolcu Sayısı
1

Divriği otobüs bileti

Divriği Otobüs Bileti

En popüler Divriği otobüs rotaları

Divriği otobüs bileti fiyatları, Divriği otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Divriği otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraDivriği450 TL2
İstanbul (Anadolu)Divriği140 TL2
GebzeDivriği150 TL2
KocaeliDivriği140 TL2
İstanbulDivriği950 TL2

Divriği otobüs biletleri

Sivas Divriği’de gezilmesi ve görülmesi gereken yerler

İç Anadolu Bölgesinin tarihi yerleri açısında en zengin ilçelerinden olan Divriği hakkında bilinmeyen ve merak edilen yönleri sizler için araştırdık. Sivas’ın en çok turist çeken ilçelerinden olan Divriği ilçesinin tarihi yerleri gezmek ile bitmeyecek derece çok fazladır.
İlk olarak sizlere Divriği Ulu Camiyi tavsiye ediyoruz. Anadolu’nun ilk yerleşim yerlerinden olan bu tarihi yapı özellikle Anadolu Selçuklu devletinden miras kalan bir eserdir. Günümüze kadar halen ayakta kalma başarısı gösteren bu eserin en çok ziyaret edilen yerlerin başında geldiğini belirtmekte fayda vardır. Bu eserden sonra sizlere Divriği kalesi hakkında bilgi verelim. İlçenin isminin verilmesi aslında kalenin ne kadar anlamlı bir eser olduğunu gözler önüne sermektedir. 13. Yy yapılan bu eser halen ayakta ve halen ziyaretçilerin hizmetine açık olarak bulunmaktadır.
Tarih üzerinde birçok devletin sıklıkla kullandığı bir eser hakkında bilgi verelim. Özellikle son yıllarda iyice tahrik edilmesi ile dikkatleri üzerine çeken Divriği kervansarayının diğer adı Burmahan kervansarayıdır. Ticaret yolu üzerinde bulunan Divriği ilçesinde yer alan bu eserin bakımsızlığa rağmen halen ayakta kalması aslında ne kadar sağlam yapılar olduğunun kanıtıdır. Ziyaretçilerin dikkat çektiği yerlerin başında gelmektedir.
Son olarak sizlere Sitte Melik Türbesini ziyaret etmenizi öneriyoruz. Türbenin özellikle dini ziyaretçiler açısında oldukça fazla ziyaret edilmesinden sonra ortaya çıkan bu eser halen ayaktadır. Divriği otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr