Yolcu Sayısı
1

Delice otobüs bileti

Delice Otobüs Bileti

En popüler Delice otobüs rotaları

Delice otobüs bileti fiyatları, Delice otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Delice otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KayaşDelice30 TL12
İstanbul (Anadolu)Delice70 TL7
KırıkkaleDelice130 TL7
AnkaraDelice180 TL5
MamakDelice180 TL5

Delice otobüs biletleri

Delice, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kırıkkale’nin ilçelerinden bir tanesidir. İlçe coğrafi olarak, Sungurlu, Yerköy, Keskin, Sulakyurt ilçeleri ile komşuluk içerisindedir. İlçe sınırları içerisinde kendisi ile aynı ismi taşıyan aynı zamanda ilçe için büyük önem arz eden akarsulardan bir tanesidir. İlçenin arazi yapılanması engebelerden oluşmaktadır. Tam olarak sınırlandırılamaz. Kesin bir sınırlama yapmak oldukça güçtür. Engebeli arazi geçmişindeki yerleşim düzeyini olumsuz yönde etkilemiştir.

İlçe özellikle kendi çevresinde özellikle bilinen Kılıç özü vadileri yer almaktadır.
Bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile ilçe sınırları içerisinde karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. İklimine bağlı olarak bölge sınırları içerisinde soğuğa dayanaklık tarım ürünlerinin üretimi söz konusudur.
Delice ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Hasandede Cami, Ciritkale Kaya Mezarları, Sulu Mağara, Çeşnigir Köprüsü, Silah Sanayi Müzesi yer almaktadır. Civarında yer alan tüm harika noktaların yanı sıra Delice ilçesinin kendi sınırları içerisinde de oldukça değerli noktalar bulunmaktadır.
Delice ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, dönderme, omaç, erişte yapımı, bulgurlu badılcan, toyga çorbası, sütlü, keskin tavası, çalma, pekmez, sarığı burma, yoğurtlu tarhana yer almaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin bu nadide ilçesini keşfetmek için neredennereye.com üzerinden Delice otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr