Yolcu Sayısı
1

Damal otobüs bileti

Damal Otobüs Bileti

En popüler Damal otobüs rotaları

Damal otobüs bileti fiyatları, Damal otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Damal otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbulDamal750 TL6
İstanbul (Anadolu)Damal750 TL4
GebzeDamal750 TL3
İzmitDamal750 TL3
AnkaraDamal800 TL1

Damal otobüs biletleri

Damal, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Ardahan iline bağlı ilçelerden bir tanesidir. İlçe sınırları içerisinde kendisine bağlı tüm köylerde Dadali Türkmenleri yaşamaktadır. Bu ilçenin yurt içerisinde ünlü olmasını sağlayan ilginç bir özelliği bulunmaktadır. İlçe çevresini kaplayan dağlarda bir Atatürk silüeti belirmektedir. Bu ilçenin dikkat çeken bir başka özelliği ise sınırları içerisinde müzik şenliklerinin düzenlenmesidir. Bu müzik şenlikleri son derece hareketli geçmek ile birlikte, eğlence için gelen insanların oldukça dikkatini çekmektedir. Ayrıca ilçe uluslararası kapsamda düzenlenen yerel kıyafetler yarışmasında da yöresel kıyafetler ile giydirilmiş bir bebek çalışması ile birincilik kazanmıştır.

Tarihi açıdan bakıldığında yakın dönemde Damal ilçesi yalnızca bir köydür. Bu ilçe nüfus bakımından oldukça düşük nüfusu ile dikkat çekmez iken asıl gelişimini cumhuriyet ile birlikte göstermiş ve daha sonrasında ise ilçe olmasına karar verilmiştir.
Damal ziyaretçilerinin bölgeden ayrılmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Kazan Kale, Altaş Kalesi, Kinzi Kalesi, Şeytan Kalesi, Kalecik Kalesi, Pasof çayı köprüsü, Taş Köprü, Gülyüzü Köyü Köprüsü, Çıldır Gölü yer almaktadır.
İlçe bağlı bulunduğu şehrin içerisinde yer aldığı coğrafi bölge itibari ile karasal iklimin sert bir türevini göstermektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yoğun kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu nedenle kırsal kesimlerinde tarımdan ziyade hayvancılık gelişmiştir. Bu durum yöresel lezzetleri üzerine de etkili olmuştur. Damal otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr