Cide Otobüs Bileti

Cide Otobüs Bileti

Cide Otobüs Biletleri

 Kastamonu ilinde bulunan ve ilçeleri içerisinde son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Cide ilçesi hakkında merak edilen yerleri sizler ile paylaşmaya başlayalım.Karadeniz bölgesinde bulunan gösterişsiz bir şehir olan bu ilimizde sizler için Cide ilçesini incelemeye başlayalım.

Bu güzide ilçemizin ilk görmeniz gereken yeri Gideros koyu olarak dikkat çekiyor. Son derece harika bir doğal güzelliği bulunan bu koyun son zamanlarda birçok yerli turistin ilgi odağı olmasından dolayı sizlere bu incelemeyi yapmaya karar verdik. Cide ilçesinin merkeze olan uzaklığı 130 km civarında ve biraz uzak düşmektedir. Özellikle bu kadar uzak olmasından dolayı buraya gelen ziyaretçiler genellikle bu ilçede ziyaretlerini tamamlamaktadır. Cide ilçesine gelip bu güzellikleri gördükten sonra sizlere orada mutlaka tatmanız gereken bir tatlı türünden bahsedelim. Kestane diyince ilk akla gelen şehrimiz Kastamonu olduğu için Cide ilçesinde bulunan Kestane şekerini mutlaka yemenizi öneriyoruz. Özellikle tatlı konusunda son derece güzel bir lezzet olan bu kestane tatlısı unutulmaz bir tat yaşattıracaktır sizlere.

Bu tatlıyı yedikten sonra gezimize devam ediyoruz. Özellikle kale olarak Cide ilçesinin en gözde kalesi olan Timle kalesi en çok dikkat çeken bölge olarak karşımıza çıkıyor. Denizin hemen dibinde bulunan bu tarihi kalenin özellikle gün batımında ve gün doğumunda ziyaretçilerin akınına uğradığını belirtmenizde yarar var. Bu durum karşısında mutlaka gezmeniz gereken bir olduğunu belirtelim. Cide otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsinz. 

Cide - 5 Günlük Hava Tahmini
24 Haz Pazar
açık
20,3 °C
açık
25 Haz Pazartesi
açık
22,1 °C
açık
26 Haz Salı
hafif yağmur
23,4 °C
hafif yağmur
27 Haz Çarşamba
hafif yağmur
22,6 °C
hafif yağmur
28 Haz Perşembe
hafif yağmur
25,6 °C
hafif yağmur