Yolcu Sayısı
1

Çankaya otobüs bileti

En popüler Çankaya otobüs rotaları

Çankaya otobüs bileti fiyatları, Çankaya otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Çankaya otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AfyonkarahisarÇankaya20 TL9
AnkaraÇankaya40 TL7
KonyaÇankaya40 TL6
İzmirÇankaya630 TL5
İstanbul (Anadolu)Çankaya60 TL2

Çankaya otobüs biletleri


Çankaya, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara iline bağlı kendine özgü ilçelerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Çankaya ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarından Ankara - Çankaya otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Çankaya ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Çankaya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Ankara denildiğinde ilk olarak akla gelen yerlerden biri de Çankaya'dır. İlçe olarak belki de ülkemizin en önemli ilçelerinden birisi olan Çankaya ilçesi Ankara iline bağlı bir ilçedir Çankaya ilçesinin ulaşımı İlçe Ankara'nın il merkezinde bulunduğu için de ulaşım için kesinlikle zorluk çekmeyeceğiniz gibi aynı zamanda demir yolu, karayolu ve havayolu gibi farklı ulaşım seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Havayolu ile ulaşım ise oldukça sık tercih edilmektedir. Çankaya ile ilgili kısa bir bilgi Çankaya sadece bir ilçe olarak görülecek derecede küçük bir yer değildir. Kesinlikle eğitim oranı açısından da bir çok şehirden daha fazla üniversitesi olduğu da kesindir. Bununla birlikte tarihi ve siyasi açıdan bakıldığında da oldukça önemli bir konuma ve yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çankaya ilçesinde gezilecek yerler: İlçenin içinde bulunan müzeler kesinlikle görmeniz gereken yerlerden birisidir. Tabi ki buraya kadar gitmişken Anıtkabir'i de görmemek olmaz. Bunların yanı sıra siyasi ve tarihi açıdan ülkemizin kaderi için oldukça önemli olan kişilerin de müzelerinin bulunduğunu da ayrıca belirtmek isteriz. Sadece tarihi eserleri ve müzeleri değil aynı zamanda festival ve organizasyonları da görmeniz gerekmektedir. Özellikle belgeseller ve kısa film festivalleri ilçede en çok ilgi gören etkinliklerden birisidir. Çankaya köşkü de yine ilçenin en güzel ve görülmesi gereken yerlerinden birisidir.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çankaya otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTİ) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Şefik Bursalı Müzesi, Ankara Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi, Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Müzesi, Beypazarı Yaşayan Müze, Meteoroloji Müzesi, MTA Tabiat Tarihi Müzesi, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, Atatürk Orman Çiftliği, Ankara Botanik Parkı, Güvenpark, Kuğulu Park, Seğmenler Parkı, Göksu Parkı, Soğuksu Milli Parkı, Tekke Dağı Tabiat Parkı, Sorgun Gölü Tabiat Parkı, Mogan Gölü, Eymir Gölü, Kesikköprü Baraj Gölü, Ankara Mavi Göl, Çubuk Barajı, Çamkoru Tabiat Parkı, Eğriova Yaylası, Nallıhan Kuş Cenneti” gibi şehrin ve Çankaya ilçesinin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
En Uygun Çankaya Otobüs Bileti
Günümüzün gelişen karayolu ulaşım ağı sayesinde ülkemizin hemen her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün hale gelmiştir. Özellikle İç Anadolu Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmaları başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması da Ankara üzerine seferler düzenlemektedir. Çankaya otobüs bileti fiyatı; seyahat edeceğiniz tarih, seçeceğiniz otobüs firması, otobüs imkanları gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden en uygun Çankaya otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr