Yolcu Sayısı
1

Çandarlı otobüs bileti

Çandarlı Otobüs Bileti

En popüler Çandarlı otobüs rotaları

Çandarlı otobüs bileti fiyatları, Çandarlı otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Çandarlı otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaÇandarlı910 TL6
İstanbulÇandarlı910 TL6
AlibeyköyÇandarlı910 TL6
GebzeÇandarlı893 TL4
AnkaraÇandarlı975 TL3

Çandarlı otobüs firmaları

Çandarlı otobüs biletleri

İzmir iline bağlı Çandarlı ilçesi, Ege kültürünü en iyi şekilde yansıtan, tatlı, şirin, küçük bir ilçedir. Huzur dolu olan bu yer doğal bir koyu bünyesinde barındırdığından dolayı bölgede tereddütsüz olarak denize girilebilmektedir. Gün batımının deniz ile ahengini izlemek bölgede bir başkadır. Üç tarafı denizlerle çevrilmiş olan, manzarası, denizi, güneşi, adaları, koyları ve koruduğu doğal güzellikleri ile her yaz döneminde birçok turist akımına uğrayan bölge kendisini turizm alanında geliştirmeye devam etmektedir. Sahil boyunca yer alan kafeleri, en güzel Ege kültürüne ait yemeklerin yapıldığı restaurantlarda siz de hoş vakitler geçirebilirsiniz. Geçmiş dönemde Çandarlı ismini bölgeye veren Halil Paşa’dır. Bölgede tarihi yapı ve doğal güzellik adına birçok yapı yer almaktadır

Dikili’nin güneyinde yer alan denizi ile popüler olan tatil beldesinde yer alan tarihi yapılardan birisi Çandarlı(Pitane)Kalesi’dir. En popüler tarihi mekânları arasında yer alan bu kale girişte göze çarpmaktadır. Türkiye’nin şimdiki süreçte en iyi şekilde korunan kalelerinden biri olan Çandarlı Kalesi, Helenistik çağ surlarıyla örülmüştür. 13. Ve 14.yy.’larda Ceneviz şövalyeleri tarafından İzmir yeni Foça bölgesinde yer alan şarap yataklarını işletme için kurulmuş olan kale daha sonralarında Türkler tarafından restore edilmiştir. Bir diğer önemli eser de İzmir bölgesinde en çok ilgi gören antik kentler arasında ki Pitane Antik Kenti’dir. İnşa edilme süreci bilinmeyen fakat Luwiler tarafından kurulduğu düşünülen kaleye ait tek somut bilgi tarihinin Helen dönemine dayandığıdır. Çandarlı otobüs bileti alarak ilçenin geri kalanını keşfedebilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr