Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
130 TL
Bilet Al

Bursa Tokat Otobüs Bileti

Bursa Tokat Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 130,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 781 km'dir.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Bursa Tokat arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Tokat Seyahat firmasıdır.

Bursa Tokat otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Bursa Tokat otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Bursa Tokat otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Bursa Tokat Otobüs Biletleri

Bursa Tokat otobüs bileti mi aradınız?  Bursa Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 493 km2 olan Artova ilçesi doğuda Merkez ilçe, güneyde Yeşilyurt, güneybatıda Sulusaray, batıda Zile, kuzeybatıda Turhal, kuzeyde de Pazar ilçeleriyle çevrilidir.

Eskiden 909 km2’lik bir alanı kaplayan ilçe toprakları Yeşilyurt ve Sulusaray’ın ilçe yapılmasından sonra önemli ölçüde daralmış durumdadır. Deveci Dağları’nın doğu uzantıları ilçenin batı kesimine sokulur. Yeşilırmak'ın başlıca kollarından Çekerek Çayı’nı oluşturan akarsular bu dağlardan kaynaklanır. Bu akarsuyun suladığı ve Artova adıyla andan düzlüklerin küçük bir bölümü ilçe sınırları içindedir.

İlçenin başlıca gelir kaynağı tarımdır. Yetiştirilen başlıca ürünler buğday arpa, fiğ ve şekerpancarıdır. Az miktarda yeşil mercimek, fasulye ile öbür sebzeler de ekilir. Yaygın olarak hayvancılık yapılır. İlçede 17 bini aşkın sayıda sığır, 17 bine yakın koyun ve yaklaşık 500 manda vardır. Elde edilen hayvansal ürünler aile işletmelerinde değerlendirilir. İlçedeki tek sanayi tesisi un fabrikasıdır.

İlçenin kuzey kesiminde, Yenice köyü yakınındaki Kayapınar Höyüğü’nde yapılan çalışmalarda geçmişi Kalkolitik Çağ’dan (MÖ 5500-3500) Friglere değin uzanan bir yerleşme yeri bulunmuştur. Yöre Pontus Krallığı’nın son döneminde VI. Mithradates ile Romalı komutanlar arasındaki çatışmalardan zarar gördü. Eretna Beyliği’nin egemenliği altında yeniden gelişti. 15. yüzyıl başlarında ise Timur’un orduları tarafından yağmalandı. Osmanlı dönemi sonlarında Tokat’a bağlı bir nahiye olarak yönetilen yörenin merkezi Sulusaray’dı. 1923’teki depremde Sulusaray yıkılınca merkez Çamlıbel’e taşındı. Yöre 1944’te merkezi Artova kasabası olmak üzere ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu. 1987’de Sulusaray bucağıyla birlikte Artova’dan ayrılan Yeşilyurt ilçesi kuruldu. 1990’da da Sulusaray ilçe oldu.

Artova kasabası Tokat kentinin güneybatısında, Çekerek Çayı vadisine açılan küçük bir dere vadisinde yer alır. Deniz düzeyinden yüksekliği 1.165 m olan kasabanın il merkezine uzaklığı 38 km’dir. Tokat’a yakınlığı kasabanın gelişimini sınırlamaktadır. Sivas-Samsun demiryolu kasabadan geçer.

Bursa Tokat otobüs bileti mi aradınız? Bursa Tokat otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bursa Tokat otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Tokat Seyahat 130 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Tokat Hakkında
Nüfus:
358,155
Yüzölçümü:
10.072,62 km²
Plaka:
60
Telefon kodu:
(356)
Otogar:
Tokat Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.