Bursa Bingöl Otobüs Bileti

Bursa Bingöl Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1276 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 15sa 3dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Bursa Bingöl arası giden otobüs firmaları ortalama 5 sefer düzenlenmektedir.

Bursa Bingöl otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa Bingöl güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa Bingöl seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Bingöl hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve Bingöl şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa Bingöl Otobüs Biletleri

 Bursa, Türkiye’nin illerinden biri olup, Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte ülkenin en gelişmiş illerinden biri olma özelliğini de barındırmaktadır. Şehir özellikle otomotiv alanında oldukça gelişmiştir. İl göller bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu özelliği doğal güzellikler bakımından kendisine hatırı sayılır miktarda miras kalmasına neden olmuştur. Bursa, gerek sahip olduğu doğal güzellikler bakımından gerekse yerleşime uygunluğu açısından tarihte medeniyetlerin yerleşim noktalarından biri olmuştur. Bünyesinde barındırdığı medeniyetler arasında özellikle Osmanlı büyük bir öneme sahiptir. Şehir, bir dönem Osmanlı’nın başkenti olarak kullanılmıştır. Bu nedenle dönemi yansıtan pek tarihi ve kültürel esere ev sahipliği yapmaktadır. 

Şehrin iklimsel yapısı kendine özgü bir ılıman iklim çeşididir. Buna bağlı olarak tarımsal üretim konusunda da gelişmiştir. 
 
Bursa ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Bursa Kozan Han, Reşat Oyal Parkı, Keramet Kaplıcaları, Oylat Mağarası, Mudanya Kemerli Kilise, Mudanya Kumkaya Kilisesi, Uludağ Kayak Merkezi, İnkaya Asırlık Çınarı, Emir Sultan Camii yer almaktadır. 
Bingöl, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Yükselti olarak ülkenin geri kalanına oranla oldukça fazla yükseltiye sahiptir. Yükseltisinden ve bağlı bulunduğu coğrafi nedeni il sınırları içerisinde karasal iklimin sert bir türevi görülmektedir. Kışları sert ve kar yağışlı, yazları sıcak ve kurak olarak geçmektedir. 
 
Bingöl ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Hazarşah Köyü, Bingöl Yolçatı Kayak Merkezi, Turna Gölü, Bingöl Yüzen Ada yer almaktadır. 
Bursa üzerinden zaman kaybetmeden Bingöl’e gitmek için Vangölü Turizm, Has Bingöl Turizm, Best Van Turizm gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
 
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Bingöl Hakkında
Nüfus:
150,556
Yüzölçümü:
8.253,51 km²
Plaka:
12
Telefon kodu:
(426)
Otogar:
Bingöl Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.