Adana Bingöl Otobüs Bileti

Adana Bingöl Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 637 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 27dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Bingöl arası giden otobüs firmaları ortalama 6 sefer düzenlenmektedir.

Adana Bingöl otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Bingöl güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Bingöl seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Bingöl hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Bingöl şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Bingöl Otobüs Biletleri

 Adana Bingöl otobüs bileti mi aradınız? Adana Bingöl otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Bingöl arası otobüs yolculuğunuz 7 saat 15 dakika sürecektir. İki il arasındaki mesafe 628 kilometredir. Bingöl Doğu Anadolu bölgesinde yer alır. Seyahatinizin güzergahı üzerinde Gaziantep ve Malatya şehirleri bulunmaktadır. Bingöl ili 265.000 nüfuslu küçük bir şehirdir. Kent 8 adet ilçeye sahiptir.
Bingöl kentinde görmeniz gereken yerler hakkında size biraz bilgi verelim. Bingöl Kenti Yüzen Ada’ya sahiptir. Ada karayolu üzerinde bulunmaktadır. Bingöl doğal güzellikleri olan bir kenttir. O güzelliklerden bir tanesi de Yüzen Ada’dır. Her yıl binlerce ziyaret akın eder. Adanın üç tarafı dağlarla çevrilidir. Adanın bulunduğu göl 50 metre derinliğindedir. Gölde devamlı bir akıntı bulunmaktadır. Göl de mevsime göre su seviyesi değişmemektedir. Gölün içerisinde üç adet yüzden ada bulunmaktadır. Adalar da küçük ağaçlar vardır. Müthiş bir görsellik katar. Göl ve çevresi tamamen yeşil bir örtü ile kaplıdır. Kentin pek çok yerinden ziyade bitkiler burada inanılmaz bir verim göstermektedir. Göl de balık da bulunmaktadır.

Bingöl aynı zamanda termal bir turizm kentidir. Bir çok hastalığa şifa olan kaplıcalar bulunmaktadır. Kentte 17 adet kaplıca oteli vardır.1981 yılında keşfedilen kaplıcaların karbondioksitli olduğu bilinmektedir. Ayrıca suyun içerisinde klor, demir alimünyum katyonları ve sülfat bulunmaktadır. Bu su soda gibi içilebilen bir özelliğe sahiptir ve miğde hazımını kolaylaştırır. Kaplıca suyunun böbrek hastalığına iyi geldiği de bilinen başka bir şifasıdır.
Bingöl kentine gelipte yörenin meşhur ayran çorbasını içmeden gitmek olmaz. Kent merkezinde ki bir çok lokanta da bu çorbayı bulabilirsiniz. Çorbanın içerisinde un, yumurta sarısı, ayran ve nohut bulunmaktadır. Üzerine gömme adı verilen meşhur yemeğin tadına bakabilirsiniz. Gömme hamurdan yapılan ayranlı ve tereyağı bulunan bir yemektir. Özel kaplarda pişirilir ve ağır olması sebebi ile özellikle kış aylarında yenmesi tercih edilir.
Adana Bingöl otobüs seyahatiniz için şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Bingöl Hakkında
Nüfus:
150,556
Yüzölçümü:
8.253,51 km²
Plaka:
12
Telefon kodu:
(426)
Otogar:
Bingöl Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.