Bursa Bilecik Otobüs Bileti

Bursa Bilecik Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 94 km'dir.

Bursa Bilecik otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa Bilecik güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa Bilecik seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Bilecik hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve Bilecik şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa Bilecik Otobüs Biletleri

Bursa, Türkiye’nin illerinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin güney kesiminde yer almaktadır. Bunun yanı sıra şehir ülkenin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Özellikle otomotiv sektöründe ülkenin en önde gelen ilidir. Bu özelliği çevresinden göç almasına neden olmuş ve nüfusunu arttırmasını sağlamıştır. Bursa, bu özelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan bir şehirdir. Bunda göller yöresinde olmasının da etkisi büyüktür. Aynı zamanda geçmişi bakımından da oldukça köklü bir şehirdir. Osmanlı döneminde başkent olmasının da bunda etkisi büyüktür. Şehir bugün tarihi ve günümüzü birleştiren eşsiz bir yapıya sahiptir. Osmanlı döneminin özelliklerini yansıtan pek çok eseri şehir sınırları içerisinde görmek mümkündür.
 

Bursa ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Bursa Koza Han, Reşat Oyal Parkı, Keramet Kaplıcaları, Oylat Mağarası, Mudanya Kemerli Kilise, Mudanya Kumkaya Kilisesi, Uludağ Kayak Merkezi, İnkaya Asırlık Çınarı, Uludağ Milli Parkı, Emir Sultan Camii yer almaktadır.
Bilecik, Türkiye’nin illerinden biri olup, Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir, coğrafi olarak Karadeniz, Marmara, İç Anadolu, Ege bölgelerinin kesiştiği noktadır. Etimolojik olarak incelendiği zaman şehrin isminin, Belokoma kelimesinden geldiği düşünülmektedir. Bozhöyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt, Yenipazar Bilecik ilinin ilçeleri arasındadır. Bilecik ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Ertuğrul Gazi Türbesi, İnönü Şehitliği, Kınık Şelalesi yer almaktadır. 
Bursa üzerinden zaman kaybetmeden Bilecik’e gitmek için birçok otobüs firmasının Bursa Bilecik otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
 
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Bilecik Hakkında
Nüfus:
160,798
Yüzölçümü:
4.306,77 km²
Plaka:
11
Telefon kodu:
(228)
Otogar:
Bilecik Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.