Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adana Bilecik Otobüs Bileti

Adana Bilecik Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 130,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 765 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 35dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Bilecik arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Adana Bilecik otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Bilecik güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Bilecik seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Bilecik hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Bilecik şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Bilecik Otobüs Biletleri

 Adana Bilecik otobüs bileti mi aradınız? Adana Bilecik otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Bilecik arası otobüs yolculuğunuz 9 saat 10 dakika sürecektir. İki il arasında ki mesafe 774 kilometredir. Adana Bilecik güzergâhı Konya yolu üzerindendir. Bilecik şehrine varmadan önce sizi şehir hakkında biraz bilgilendirelim.
Bilecik şehrinin eski ismi Ertuğrul olarak bilinmektedir. Şehir Marmara Bölgesi'nde bulunmaktadır. Şehir Marmara Bölgesi'nde yer alsa da diğer bölgelere de bağlantısı vardır. Bu kent Osmanlı Devleti'nin kurulduğu noktadır. Bilecik tarihi açıdan zengin bir kenttir.
Bilecik kentinde mutlaka Bilecik Mehmet Paşa Kervansarayını ziyaret etmelisiniz. Kervansaray dikdörtgen şeklindedir. Üç kısımdan meydana gelmektedir. Mehmet Paşa Kervansarayına uzaktan baktığınız zaman adeta bir kale izlenimi yaratmaktadır. Kervansarayın üzeri ahşap bir çatı ile döşenmiştir. İçerisinde ahşap sütunlar bulunmaktadır. Duvarlarında ocaklar vardır. Orta kısımda ise at ve arabaların konaklaması için alan vardır.
Kentte ziyaret etmeniz gereken bir diğer yer ise Bilecik Orhan Gazi Camisidir. Cami 1332 yılında yapıldığı tahmin edilmektedir. Kare şeklindedir. Caminin kubbesi kurşunla örülüdür. Bundan dolayı bazı kişiler bu camiyi Kurşunlu Camisi olarak da bilmektedir. İçerisinde dört adet kemer bulunmaktadır. Kemerler kubbenin ağırlığını taşır. Cami günümüze geldiğinde biraz hasarlıdır fakat bu tarihi camiyi mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.
Özellikle yaz aylarında Bileciki ziyaret edenler için Kınık Şelalesine uğramanızı tavsiye ederiz. Şelalenin yaz aylarında farklı bir atmosferi vardır. Doğa ile iç içe bulunan şelale piknik yapmak için de uygundur. Şehir merkezine yalnızca 24 km mesafededir. Bilecik halkı bahar ve yaz aylarında Kınık Şelalesi etrafında doğa ile başbaşa piknik ve yürüyüşler yapmaktadır. Sizde dinlenmek ve bu güzelliğin tadını çıkarmak için şelaleye gidebilirsiniz.
Adana Bilecik otobüs seyahatiniz için şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Bilecik Hakkında
Nüfus:
160,798
Yüzölçümü:
4.306,77 km²
Plaka:
11
Telefon kodu:
(228)
Otogar:
Bilecik Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.