Bursa Bayburt Otobüs Bileti

Bursa Bayburt Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1142 km'dir.

Bursa Bayburt otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bursa Bayburt güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bursa Bayburt seyahatinize başlamadan önce, Bursa ve Bayburt hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bursa ve Bayburt şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bursa Bayburt Otobüs Biletleri

Bursa, Türkiye’nin illerinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin güney bölümünde yer almaktadır. Nüfus yoğunluğu ve gelişmişlik bakımından ülkenin en önde gelen şehirlerinden bir tanesidir. Bursa, doğal güzellikleri ile her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan şehirlerden bir tanesidir. Göller yöresinde bulunmasının ve bu göllerin kendisine harika bir doğal güzellik bahşetmesinin bunda payı büyüktür. Şehir bu özelliği ile geçmişinde de medeniyetlerin ilgisini çekmiş ve yerleşim noktalarından biri olmuştur. Osmanlı bu medeniyetlerin içerisinde yer alır. İl tarihinde Osmanlı tarafından başkent olarak kullanıldığı için dönemi yansıtan pek çok esere de ev sahipliği yapmaktadır.
 

Bursa iklimsel olarak ılıman iklimin kendine özgü bir türüne sahiptir ve doğal bitki örtüsü olarak ormanlar görülür. Yeşilin mavi ile buluştuğu eşsiz noktalardan bir tanesidir. 
Bursa ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Kozahan, Cumalı Kazık, Saltanat Kapısı, Yeşil Türbe, Tophane, Uludağ, Suuçtu Şelalesi, Ulubat Gölü, Irgandı Köprüsü, Tirilye, Ulu Camii, Cumhuriyet Caddesi yer almaktadır.
 
Bayburt, Türkiye’nin illerinden biri olup, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alır. Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetlere Roma İmparatorluğu örnek gösterilebilir. Bu nedenle birçok tarihi ve kültürel birikime sahiptir. 
Bayburt ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Aydıntepe Yeraltı Şehri, Çımağıl Mağarası, Bayburt Saat Kulesi, Baskı Müzesi, Kop Şehitliği, Dede Korkut Kimbeti, Soğanlı Geçidi, Sarıkayalar Şelaleleri, Helva Köyü Buz Mağarası yer almaktadır.
Bursa üzerinden zaman kaybetmeden Bayburt’a gitmek için birçok otobüs firmasının otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
 
  Bursa Hakkında
Nüfus:
2,740,970
Yüzölçümü:
10.886,38 km²
Plaka:
16
Telefon kodu:
(224)
Otogar:
Bursa Otogarı
  Bayburt Hakkında
Nüfus:
40,836
Yüzölçümü:
3.739,08 km²
Plaka:
69
Telefon kodu:
(458)
Otogar:
Bayburt Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.