Yolcu Sayısı
1

Burgaz (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Burgaz (Bulgaristan) otobüs rotaları

Burgaz (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Burgaz (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Burgaz (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdirneBurgaz (Bulgaristan)30 TL4
ÇorluBurgaz (Bulgaristan)120 TL2
BayrampaşaBurgaz (Bulgaristan)750 TL1
SilivriBurgaz (Bulgaristan)700 TL1
İstanbulBurgaz (Bulgaristan)750 TL1

Burgaz (Bulgaristan) otobüs firmaları

Burgaz (Bulgaristan) otobüs biletleri


Burgaz, Bulgaristan’ın bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Burgaz otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Burgaz otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Burgaz ulaşım merkezinde son bulur. Burgaz ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Burgaz otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.
Burgaz (Bulgarca: Burgas), Bulgaristan'ın Karadeniz kıyı şeridinin güneyinde yer alan ve Türkiye sınırında Kırklareli ile komşu olan Burgaz ilinin idari merkezi olan şehirdir. Etimolojik kökeni: burç, burgaz'dan gelir. Bulgaristan Doğu Avrupa’da bulunuyor. Kuzeyinde Tuna Nehri ve Romanya, doğusunda Karadeniz, güneyinde Türkiye ve Yunanistan, batısında ise Sırbistan ve Kuzey Makedonya ile çevrili. Balkan Dağları ülkeyi boydan boya geçerek Karadeniz’in kıyılarına ve altın sarısı sahillerine ulaşıyor. Akdeniz ile Doğu Avrupa arasında önemli bir geçiş rotasında yer alan Bulgaristan, karayolu ile Avrupa ülkelerine gitmek isteyen Türk vatandaşlarının da kullandığı ana güzergahın üzerinde yer alıyor.
Yerleşimin tarih öncesi çağlarda başladığı Bulgaristan uzun yıllar boyunca Traklar, Yunanlar ve Romalılara ev sahipliği yaptı. 681 yılında kurulan 1. Bulgar Devleti 1018 yılına kadar varlığını sürdürdü. 1185 yılında kurulan ikinci Bulgar Devleti kurulduktan kısa bir süre sonra Osmanlı tarafından fethedildi. Yaklaşık 500 yüzyıl boyunca Osmanlı hakimiyetinde kalan Bulgaristan, 1908 yılında bağımsız bir çarlık oldu. Soğuk Savaş Döneminde Varşova Paktı’nın arasında yer alan ülkede 93 Harbinden sonra üçüncü Bulgar Devleti kuruldu. Burgaz’da Bulgaristan’ın kendine özgü bir şehri olarak ülkenin bu tarihi sürecinden nasibini alan noktalardan biridir.
Osmanlı döneminde Türklerin yaşadığı bu şehirde günümüzde de Türk kültürünün izleri görülebilmektedir. Bu nedenle şehir ziyaretçisi olan vatandaşlarımız kültürel açıdan çok ta yabancılık çekmez.
Bulgaristan, kendine özgü iklimi ve kendine özgü doğal güzellikleri nedeni ile dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçilere kapılarını açan bir ülke konumundadır. Avrupa’nın bu sevimli ülkesinin doğal yapılanmasından nasibi alan şehirlerinin başında da Burgaz gelir. Burgaz, Avrupa’nın kentleşen yapılanmasının yanında az nüfusu ile doğal güzelliğini korumayı başaran nadir noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle Avrupa’nın gelişmiş kentlerinden doğa içerisinde huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın etmektedir. Ülkemize son derece yakın konumda bulunan, Burgaz kentine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’den NeredenNereye.com aracılığı ile Burgaz otobüs bileti satın alarak şehre kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.
Bulgaristan’ın bu Türk kenti diyebileceğimiz şehri, gelişmiş bir yapılanma örneği sergilemez. Bu nedenle ekonomik işleyişi genelde tarım ve hayvancılık üzerine kurulmuştur. Özellikle iklim özellikleri ve verimli toprakları nedeniyle Burgaz içerisinde tarımın rolü büyüktür. Hizmet sektörünün ise fazla gelişmiş olduğu söylenemez.
Bulgaristan, tarihin farklı dönemlerinde farklı medeniyetler tarafından yönetilmiş olsa da büyük bir zaman dilimi içerisinde Osmanlı medeniyetinin hükümdarlığı altında kalmıştır. Bu nedenle günümüz Burgaz kenti içerisinde Osmanlı döneminden kalma çok sayıda eser bir arada görebilmeniz mümkündür. Atalarımızın mirası olarak değerlendirilen Türk kültürüne ait eserleri Avrupa’da yerinde görmek için en uygun Burgaz otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Bulgaristan - Burgaz otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Burgaz otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Burgaz şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Burgaz otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr