Yolcu Sayısı
1

Bükreş (Romanya) otobüs bileti

Bükreş (Romanya) Otobüs Bileti

Bükreş (Romanya) otobüs biletleri


Bükreş, Romanya’nın şehirlerinden biri aynı zamanda başkentidir. Türkiye üzerinden Bükreş otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Bükreş otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Bükreş ulaşım merkezinde son bulur. Bükreş ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Bükreş otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.
Romanya’nın başkenti olan Bükreş, Balkan coğrafyasının en önemli akarsularından biri olan Tuna Nehri kıyısında kurulmuş olan bir kenttir. Konum olarak Bulgaristan’a yalnızca 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Son yapılan demografik çalışmalara göre Bükreş nüfusunun 2.1 milyondan fazla olduğu görülüyor. Kent, 1862 yılında başkent olarak belirlenmiş ve zaten köklü bir geçmişe sahip olan bu şehir, başkent olduğu tarihten itibaren hızla gelişmeye devam etmektedir.
Bükreş, yerli ve yabancı turistler tarafından özellikle mimarisi ile dikkate çeken bir şehirdir. Avrupa tarihine tanıklık etmiş olan bu kent içerisinde özellikle; Eklektik, Neoklasik, Art Nouveau tarzında barındırdığı mimari eserler nedeniyle dünyada mimari alanda ünlü şehirlerden biri olarak karşımıza çıkar. Bu muhteşem mimarisi nedeniyle kent II. Dünya Savaşı yıllarında “Küçük Paris” olarak isimlendirilmiştir. Ne yazık ki; bugün hayranlıkla izlediğimiz çok sayıda mimari eser savaş yıllarında büyük hasar almıştır. Ancak gene de yapılan çalışmalar neticesinde eserler günümüze ulaştırılmış. Tüm bu özellikleri kapsamında Bükreş, 2016 yılında Dünya Anıtlar İzleme Örgütü tarafından tehlike altındaki yerler listesine eklenmiş ve koruma altına alınmıştır. Bükreş aynı zamanda 2017 yılında eline aldığı bir rekoru hala korumaktadır. 2017 yılında yapılan araştırmalara göre kent 1 gecelik konaklama rakamında diğer bütün şehirleri geride bırakarak birinci sıraya yerleşmiştir. Doğası, tarihi ve mimari yapısı, huzurlu ortamı ve görece Avrupa’nın diğer kentlerinden çok daha uygun fiyatlı bir tatil imkânı sunması nedeniyle bu rekoru hak ettiği anlaşılabilir. Bu eşsiz tarihi kenti Bükreş otobüs bileti satın alarak seyahat edebilir ve Avrupa tarihine tanıklık etmiş eşsiz mimari eserleri yerinde görebilirsiniz.
Bükreş otobüs bileti satın alarak kente seyahat ettiğinizde kesinlikle görmeniz gereken noktalardan, Bükreş’te gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen Parlamento Binası, kentin sembol yapılarından biridir. 84 metre yüksekliği bulunan Bükreş Parlamento Binası, kendi kategorisinde dünyanın en önde gelen ve en ihtişamlı binaları arasında gösterilmektedir. Gece ışıklandırması ile büyüleyici bir atmosfer sunan bu bina içerisinde sanat müzesi, siyasi tarih müzesi de dâhil olmak üzere toplamda üç müze ve bir konferans salonu bulunmaktadır.
Bükreş otobüs bileti satın alarak kente seyahat ettiğinizde görmeniz gereken Bükreş’in gezilecek yerlerinden biri de Cotroceni Sarayı olarak karşımıza çıkar. İlk olarak bir manastır olarak inşa edilmesine karşın daha sonrasında saraya dönüştürülmesine karar verilen bu eşsiz mimari eser her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste kapılarını açan önemli bir noktadır. Ünlü Fransız mimar Paul Gottereau tarafından tasarlanan bu bina hem iç tasarımı hem de dış tasarımı ile masallardan çıkmış izlenimi veren eşsiz bir mimari eser olarak göze çarpar.
Doğu Avrupa’nın doğası, tarihi, mimarisi ve çok daha fazlası ile kendine özgü noktası Romanya’nın başkentini Bükreş otobüs bileti satın alarak kolaylıkla ziyaret edebilir ve tüm güzelliklerine tanıklık edebilirsiniz. Bükreş otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Bükreş otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Bükreş şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Bükreş otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr