Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
180 TL
Bilet Al
195 TL
Bilet Al

Bolu Trabzon Otobüs Bileti

Bolu Trabzon Arası

En Ucuz Sefer
180,00 TL
Bolu - Trabzon Arası Kaç Km
821 km
Bolu - Trabzon Arası Kaç Saat
11sa 46dk
Günlük Sefer Sayısı
4
En Çok Sefer Yapan Firma
Sakarya VIB
Sefer Yapan Firma Sayısı
2

Bolu Trabzon Online Otobüs Bileti
Bolu Trabzon otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Bolu Trabzon güzergahı için arama yapın, Bolu - Trabzon arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

** Koronavirüs tedbirleri kapsamında otobüs bileti satın alırken HES koduna ihtiyacınız olacağını hatırlatmak isteriz.

Bolu ve Trabzon Şehirlerinde Ulaşım
Bolu ve Trabzon şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Bolu Trabzon seyahatinize başlamadan önce, Bolu ve Trabzon hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Bolu - Trabzon Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bolu - Trabzon arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Bolu - Trabzon otobüs bileti fiyatı en ucuz 180,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Düzce Güven tarafından satılmaktadır.

Bolu - Trabzon arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Bolu - Trabzon arasında günlük ortalama 2 firma 4 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Düzce Güven ,Sakarya VIB.

Bolu - Trabzon arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Bolu - Trabzon arası otobüs yolculuğu ortalama 11sa 46dk sürmektedir.

Bolu - Trabzon arası uzaklık kaç km?

Bolu - Trabzon arası karayolu ile 821 km'dir.

Bolu Trabzon Otobüs Biletleri

Bolu Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Bolu Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çaykara ilçesi kuzeyde Dernekpazarı, doğuda Hayrat ilçeleri, güneydoğuda Rize, güneyde Bayburt, güneybatıda Gümüşhane illeri, batıda da Köprübaşı ilçesiyle çevrilidir.

Çaykara, Trabzon ilinin denizden uzak iç kesimindeki tümüyle dağlık bir alanda yer alır. İlçenin büyük bölümünü kaplayan Doğu Karadeniz Sıradağları doğu-batı doğrultusunda kıyıya paralel olarak uzanır ve güneye doğru gidildikçe yükselir. Güney kesimini Soğanlı ve Haldizen dağları engebelendirir. İlçeyi kaplayan dağların 1.500-2.000 m yükselti kuşağında yaylalar vardır. Yaz aylarında sayfiye olarak kullanılan bu yaylalar canlı bir hayvancılık etkinliğine sahne olur. İlçe alanını derin bir biçimde parçalayan Solaklı Çayı Çaykara’nın en önemli akarsuyudur. Uzungöl bucağına adını veren Uzungöl, yamaçlardan kopan kütlelerin vadiyi kapatmasıyla oluşmuş bir heyelan gölüdür. Derinliği 15-20 m olan gölde sazan ve alabalık yaşar. Gölün çevresinde birçok turistik tesis vardır.

Başlıca ekonomik etkinlik hayvancılıktır. Koyun ve sığır yetiştirilir. Hayvanlar yazın yaylalara çıkarılır. Sütçülük ve mandıracılık önemlidir. Ekime elverişli düzlüklerin azlığı nedeniyle bitkisel üretim sınırlı düzeydedir. En yaygın ürün mısırdır. Fasulye, patates, fındık, karalahana ve elma yetiştirilen öbür ürünlerdir.

İlçe, orman varlığı bakımından çok zengindir. Alçaklarda kayın ve gürgenlerden, yükseklerde göknar ve ladinlerden oluşan ormanlar 2.000 m’ye kadar çıkar. Orman çevresinde yaşayan köylülerden bir bölümü ormancılık işlerinde çalışır.

Çaykara yöresi MÖ 550’den sonra Perslerin denetimine geçti. Pontus Krallığı döneminde Roma ve Pontus arasındaki savaşlara sahne oldu. MÖ 66’dan sonra Roma egemenliği altına girdi. Roma’nın ikiye bölünmesiyle (MS 395) Bizans sınırları içinde kaldı. 1204’te kurulan Trabzon İmparatorluğu’nun egemenliğini tanıyan Çaykara yöresi, 1461’de II. Mehmed (Fatih) tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. Cumhuriyet döneminde önceleri Of’a bağlı bir bucak olan Çaykara, 1948’de ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu.

Çaykara Kasabası kırsal görünümlü küçük bir yerleşimdir. Bayburt’u Of yakınında Karadeniz kıyı yoluna bağlayan yol Çaykara’dan geçer. Bu yol Doğu Karadeniz Sıradağları’nın bir parçası olan Soğanlı Dağı’nı 2.330 m yüksekteki Soğanlı Geçidi’nde aşar. Kasabanın il merkezi Trabzon’a uzakhğı 74 km’dir. 

Bolu Trabzon otobüs bileti mi aradınız? Bolu Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bolu Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Düzce Güven 180 TL
Sakarya VIB 195 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bolu Hakkında
Nüfus:
190,276
Yüzölçümü:
8.323,39 km²
Plaka:
14
Telefon kodu:
(374)
Otogar:
Bolu Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.