Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
115 TL
Bilet Al
115 TL
Bilet Al

Bolu Trabzon Otobüs Bileti

Bolu Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 95,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 821 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 46dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Bolu Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Bolu Trabzon otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Bolu Trabzon güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Bolu Trabzon seyahatinize başlamadan önce, Bolu ve Trabzon hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Bolu ve Trabzon şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Bolu Trabzon Otobüs Biletleri

Bolu Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Bolu Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çaykara ilçesi kuzeyde Dernekpazarı, doğuda Hayrat ilçeleri, güneydoğuda Rize, güneyde Bayburt, güneybatıda Gümüşhane illeri, batıda da Köprübaşı ilçesiyle çevrilidir.

Çaykara, Trabzon ilinin denizden uzak iç kesimindeki tümüyle dağlık bir alanda yer alır. İlçenin büyük bölümünü kaplayan Doğu Karadeniz Sıradağları doğu-batı doğrultusunda kıyıya paralel olarak uzanır ve güneye doğru gidildikçe yükselir. Güney kesimini Soğanlı ve Haldizen dağları engebelendirir. İlçeyi kaplayan dağların 1.500-2.000 m yükselti kuşağında yaylalar vardır. Yaz aylarında sayfiye olarak kullanılan bu yaylalar canlı bir hayvancılık etkinliğine sahne olur. İlçe alanını derin bir biçimde parçalayan Solaklı Çayı Çaykara’nın en önemli akarsuyudur. Uzungöl bucağına adını veren Uzungöl, yamaçlardan kopan kütlelerin vadiyi kapatmasıyla oluşmuş bir heyelan gölüdür. Derinliği 15-20 m olan gölde sazan ve alabalık yaşar. Gölün çevresinde birçok turistik tesis vardır.

Başlıca ekonomik etkinlik hayvancılıktır. Koyun ve sığır yetiştirilir. Hayvanlar yazın yaylalara çıkarılır. Sütçülük ve mandıracılık önemlidir. Ekime elverişli düzlüklerin azlığı nedeniyle bitkisel üretim sınırlı düzeydedir. En yaygın ürün mısırdır. Fasulye, patates, fındık, karalahana ve elma yetiştirilen öbür ürünlerdir.

İlçe, orman varlığı bakımından çok zengindir. Alçaklarda kayın ve gürgenlerden, yükseklerde göknar ve ladinlerden oluşan ormanlar 2.000 m’ye kadar çıkar. Orman çevresinde yaşayan köylülerden bir bölümü ormancılık işlerinde çalışır.

Çaykara yöresi MÖ 550’den sonra Perslerin denetimine geçti. Pontus Krallığı döneminde Roma ve Pontus arasındaki savaşlara sahne oldu. MÖ 66’dan sonra Roma egemenliği altına girdi. Roma’nın ikiye bölünmesiyle (MS 395) Bizans sınırları içinde kaldı. 1204’te kurulan Trabzon İmparatorluğu’nun egemenliğini tanıyan Çaykara yöresi, 1461’de II. Mehmed (Fatih) tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. Cumhuriyet döneminde önceleri Of’a bağlı bir bucak olan Çaykara, 1948’de ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı tarihte kuruldu.

Çaykara Kasabası kırsal görünümlü küçük bir yerleşimdir. Bayburt’u Of yakınında Karadeniz kıyı yoluna bağlayan yol Çaykara’dan geçer. Bu yol Doğu Karadeniz Sıradağları’nın bir parçası olan Soğanlı Dağı’nı 2.330 m yüksekteki Soğanlı Geçidi’nde aşar. Kasabanın il merkezi Trabzon’a uzakhğı 74 km’dir. 

Bolu Trabzon otobüs bileti mi aradınız? Bolu Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bolu Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 115 TL
Lüks Artvin Seyahat 115 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Bolu Hakkında
Nüfus:
190,276
Yüzölçümü:
8.323,39 km²
Plaka:
14
Telefon kodu:
(374)
Otogar:
Bolu Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.