Yolcu Sayısı
1

Bingöl Konya Otobüs Bileti

Bingöl Konya Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
VanGölü Turizm
800 TLBilet Al
Lider Muş Tur
800 TLBilet Al

Bingöl Konya Arası

 • En Ucuz Sefer800,00 ₺
 • Bingöl → Konya Arası Kaç Km912 km
 • Bingöl → Konya Arası Kaç Saat6sa 2dk
 • Günlük Sefer Sayısı4
 • En Çok Sefer Yapan FirmaVanGölü Turizm
 • Sefer Yapan Firma Sayısı2

Bingöl Konya Online Otobüs Bileti
Bingöl Konya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Bingöl Konya güzergahı için arama yapın, Bingöl - Konya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Bingöl ve Konya Şehirlerinde Ulaşım
Bingöl ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Bingöl Konya seyahatinize başlamadan önce, Bingöl ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Bingöl → Konya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bingöl - Konya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Bingöl - Konya otobüs bileti fiyatı en ucuz 800,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti VanGölü Turizm tarafından satılmaktadır.

Bingöl - Konya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Bingöl - Konya arasında günlük ortalama 2 firma 4 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları VanGölü Turizm, Lider Muş Tur.

Bingöl - Konya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Bingöl - Konya arası otobüs yolculuğu ortalama 6sa 2dk sürmektedir.

Bingöl - Konya arası uzaklık kaç km?
Bingöl - Konya arası karayolu ile 912 km'dir.

Bingöl Konya Otobüs Biletleri

 Bingöl Konya otobüs bileti mi aradınız? Bingöl Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çatalhöyük, Konya’nın 52 km güneydoğusunda, Çumra ilçesinde Tarihöncesi yerleşmesidir. Doğudaki Neolitik Çağ’a, batıdaki Kalkolitik Çağ’a ait olan yan yana iki höyükten oluşmaktadır. İngiliz arkeolog James Mellaart tarafından 1958’de saptanmış, 1961’de de kazılmaya başlamıştır. Mellaart’ın, başka bir arkeolojik buluntu konusunda Türk makamlarının istediği bilgiyi vermekten kaçınması üzerine 1963’te durdurulan kazı, iki yü sonra O. Gumey yönetiminde yeniden başlamıştır. Gumey’nin, bu kazıda asistan olarak bulunan Mellaart’ı kendi yerine bırakıp ayrılması üzerine kazı izni iptal edilmiştir. 1994’te yapılan yüzey araştırmasının ardından 1995’te lan Hodder yönetiminde kazılara bir daha başlanmıştır. Üst üste 14 katın saptandığı Doğu Çatalhöyük, karbon-14 yöntemiyle IÖ yaklaşık 6500- 5650 arasına tanhlenmiştir. Yerleşme birbirine bitişik, ama duvarları ayrı evlerden oluşmaktadır. Bütünüyle kerpiçten ve farklı yüksekliklerde yapılmış tek katlı, düz damlı evlerin arasında yer yer avlular varsa da, sokak bulunmamaktadır. Evlere birbirlerinin damlarından geçilerek ulaşümakta, kapı bulunmadığı için içeriye tepedeki bir delikten ve bir merdiven aracılığıyla girilmektedir. Dikdörtgen planlı evler çoğunlukla bir büyük ve bitişiğindeki bir iki küçük odadan (depo, kiler) oluşmakta, küçük odalara duvarlardaki deliklerden geçilmektedir. Odalarda oturmak için topraktan seküer yapılmıştır. Bu sekilerin altma, açık havada çürütüldüğü sandan ölülerin kemikleri gömülmüştür. Az sayıda, dizleri kamına çekik durumda (hoker) gömülmüş insan iskeleti de bulunmuştur. Ölülerin yanma armağan olarak erkekler için çeşitli silahlar, kadınlar için takı ve süs eşyası konmuştur. Bazı ahşap eşya ile kürk, deri ve kumaş parçalan da ele geçen mezar armağanlan arasındadır.

 

Çatalhöyük yerleşmesinde pek çok kutsal mekân (ya da tapmak) vardır. Sayı olarak hemen hemen her iki eve karşılık bir tapmak düşmektedir. Ev olsun, tapmak olsun, bütün yapıların duvarlan aralıklarla konmuş ağaç dikmelerle pekiştirilmiştir. Bunların arasında kalan sıvalı yüzeyler evlerde geometrik bezeklerle, tapınaklarda daha renkli av sahneleriyle ve din törenlerini canlandıran resimlerle doldurulmuştur. Tapmak duvarlarında aynca koç ve boğa başı, leopar, boğa doğuran tannça vb gibi kilden yapılmış kabartmalar da yer almaktadır.

 

Çatalhöytik’teki önemli küçük buluntular arasmda taştan ve pişmiş topraktan, en büyükleri ancak 30 cm’yi bulan insan ve hayvan heykelcikleri de vardır. Bunlar, bazen iki yanında leopar olan bir ana tanrıçayı, kucaklaşan bir tann çiftini, kucağında çocuğunu emziren ya da panter yavrularım tutan bir ana tannçayı canlandırmaktadır.

 

Çatalhöyük’te ele geçen çanak-çömlek parçalan çok değildir, ama gene de bunların, kilden yuvarlanarak yapılan bantların halka biçimine getirildikten sonra üst üste konmasıyla oluşturulduğu anlaşılmaktadır.

Aletlerin çoğu doğal camdan (obsidiyen) yapılmıştır. Ok ve mızrak uçlan çoktur. Çakmaktaşından kazıyıcı ve oraklar da yaygındır. İlk yerleşmelerde aletler daha büyüktür. Üst katlarda ise boyutlannın küçüldüğü görülmektedir. Cilalı ve sürtme taştan baltalar, öğütme ve perdah taşlan, havan elleri, tokmaklar çok boldur. Çatalhöyük’te köpeğin, en alt katlardan beri evcil olduğu saptanmıştır. Bulunan kemiklerden anlaşüdığma göre en çok sığır eti yenmiş, öbür hayvanlar daha az avlanmıştır.

İlk yerleşmelerde yalnızca avcılık ve toplayıcılıkla geçinen Çatalhöyük insanlan, VI. kattan soma tanma geçmiş, kaplıca (einkom) ve germik (emmer) buğdaylarıyla ekmeklik buğday, yalın arpa ve bezelye gibi tahıl çeşitlerini yetiştirmişlerdir. Aynca sığın evcilleştirmişler, ama avcılığı da yoğun olarak sürdürmüşlerdir.

 

Batı Çatalhöyük’te İÖ 5500-5000 arasına, Kalkolitik Çağ’ın başlarına tarihlenen bir yerleşme izlenmektedir. Buradaki kazılar bir mevsim sürmüş ve yalnız iki sondaj çukuru açılmıştır. Bu nedenle ele geçen buluntular ancak sınırlı bilgi vermektedir, çanak-çömlek buluntulan çok ilginçtir. Bunlann en yaygım omurgalı, geniş ağızlı kaplardır. Hamurlarında samanm katkı olarak kullanılmadığı çanak-çömlekler iyi pişmiştir ve bazen astarlıdır. Bej ya da krem rengi açık renk zemin üstüne kahverengi, kırmızımsı kahverengi, pembe ya da kırmızı bantlar araşma yerleştirilmiş geometrik örgelerle bezenmiş, önce mat bir boya ile astarlanıp sonra açkılanmışlardır.

Bingöl → Konya En Uygun Otobüs Biletleri

Bingöl Konya otobüs bileti mi aradınız? Bingöl Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Bingöl Konya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
VanGölü Turizm800 TL
Lider Muş Tur800 TL

Bingöl Hakkında

 • Nüfus150.556
 • Yüzölçümü8.254 km2
 • Plaka12
 • Telefon kodu(426)
 • OtogarBingöl Otogarı

Konya Hakkında

 • Nüfus2.079.225
 • Yüzölçümü40.814 km2
 • Plaka42
 • Telefon kodu(332)
 • OtogarKonya Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Bingöl → Konya


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

Bingöl Konya Otobüs Firmaları


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr