Balıkesir Konya Otobüs Bileti

Balıkesir Konya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 547 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 54dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Balıkesir Konya arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Balıkesir Konya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Balıkesir Konya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Balıkesir Konya seyahatinize başlamadan önce, Balıkesir ve Konya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Balıkesir ve Konya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Balıkesir Konya Otobüs Biletleri

 Balıkesir Konya otobüs bileti mi aradınız? Balıkesir Konya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kulu Yüzölçümü 1.521 km2 olan Kulu ilçesi kuzey ve doğuda Ankara ili, güney ve batıda da Cihanbeyli ilçesiyle çevrilidir.

Haymana ve Cihanbeyli platoları arasında yer alan ilçe topraklarındaki başhca yükselti kuzeybatı kesimi engebelendiren Karaca Dağıdır. Akarsu bakımından yoksul olan ilçedeki Değirmenözü ve Pazarözü dereleri zaman zaman kurur. Başlıca doğal göl Kulu Gölü de denen Düden Gölü’dür. Tuz Gölü’nün kuzeybatı kesimi ilçe sınırlan içinde kalır. Doğal bitki örtüsü step görünümündedir, ilçenin genellikle yeraltı suyuyla sulanan tarım alanlannda önemli miktarda bitkisel üretim yapılır. Başhca ürünler buğday, arpa, şekerpancarı, elma, mercimek, üzüm, armut, patates ve soğandır. Hayvancılığın da önemli bir geçim kaynağı olduğu ilçede çok sayıda koyun ye Ankara keçisi yetiştirilir.

 

18. yüzyılda Muş yöresindeki aşiretlerin yerleştirildiği Kulu köyü, 1926’da bucak merkezi yapüarak Cihanbeyli’ye bağlandı. Kulu Belediyesi de aynı yıl kuruldu. Zamanla büyüyerek bir kasaba durumuna geldi ve 1930’larda Türkistanlı göçmenler buraya yerleştirildi. Kulu kasabası 1954’te ilçe merkezi yapıldı. Kulu Gölü’ne dökülen Değirmenözü Deresi’nin kenarında yer alan kentten Ankara-Cihanbeyli yolu geçer. Ankara’yı Adana’ya bağlayan E-90 Karayolu’nun 11 km güneybatısında yer alan Kulu il merkezi Konya’ya 144 km uzaklıktadır. Kulu Meslek Yüksekokulu Selçuk Üniversitesine bağlıdır.

 

Karatay Merkezi Konya kentini oluşturan ilçelerden biridir. Yüzölçümü 1.978 km2 olan Karatay ilçesi kuzeyde Selçuklu ve Altmekin ilçeleri, kuzeydoğuda Aksaray ili, doğuda Karapmar, güneyde Çumra, batıda da Meram ilçeleriyle çevrilidir.

Karatay 1987’de çıkarılan bir yasayla ilçe yapıldı. Bundan sonra kurulan Karatay Belediyesi aynı yıl oluşturulan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandı.

  Balıkesir Hakkında
Nüfus:
1,162,761
Yüzölçümü:
14.472,73 km²
Plaka:
10
Telefon kodu:
(266)
Otogar:
Balıkesir Otogarı
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
Otogar:
Konya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.