Yolcu Sayısı
1

Arpaçay otobüs bileti

Arpaçay Otobüs Bileti

En popüler Arpaçay otobüs rotaları

Arpaçay otobüs bileti fiyatları, Arpaçay otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Arpaçay otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ErzincanArpaçay50 TL2
İstanbul (Anadolu)Arpaçay120 TL2
AmasyaArpaçay600 TL1
MerzifonArpaçay90 TL1
SuluovaArpaçay600 TL1

Arpaçay otobüs firmaları

Arpaçay otobüs biletleri

Arpaçay, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Kars’ın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. 1927 yılında iki farlı bölgenin birleştirilmesi ile oluşturulmuş bir ilçedir. Bölgenin etnik yapılanması hayli zengindir. Zaman içerisinde farklı bölgelerden ve milletlerden insanları sınırları içerisinde barındırmıştır. İlçe coğrafi olarak, Ermenistan, Akyaka, Çıldır, Susuz ile komşuluk içerisindedir.

İlçe sınırları içerisinde akan ana su kaynağı olarak Kars çayı gösteriliyor olsa da Çıldır gölünden uzanan Telek Suyu da bu konuda oldukça etkindir. Arazi yapılanması fazla engebeli değildir. Bununla birlikte fazlası ile tarıma uygun olduğunu da söylemek uygun değildir. Bunun nedeni arazi yapılanmasından ziyade iklimsel özelliklerinin tarımsal üretime uygun olmamasından kaynaklanmaktadır. Sınırları içerisinde coğrafi konumundan ve yükseltisinden ötürü karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde olduğu gibi dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.
Arpaçay ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, piti, kesme çorbası, ayran aşı, Kars böreği, kuymak, hengelli makarna, çarşı karsambacı, şirince tatlısı, erişte aşı yer almaktadır.
Arpaçay ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Kuyucuk Kuş Cenneti, Allahuekber Dağları, Havariler Kilisesi, Sarıkamış Kayak Merkezi, İnkaya Micingirt Kalesi, Kars Müzesi, Asboğa Gölü, Katerina Köşkü, Ani Harabeleri, Kurbağa Mağarası yer almaktadır.
Doğu Anadolu’nun bu nadide ilçesini yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinden Arpaçay otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr