Antalya Uşak Otobüs Bileti

Antalya Uşak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 55,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 294 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Uşak arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Antalya Uşak otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Antalya Uşak otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. Antalya Uşak otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

Antalya Uşak Otobüs Biletleri

Antalya Uşak otobüs bileti mi aradınız?  Antalya Uşak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 798 km2 olan Ulubey ilçesi kuzey ve kuzeydoğuda Merkez ilçe, doğuda Sivaslı ve Karahallı ilçesi, güneyde Denizli ili, batıda da Eşme ilçesiyle çevrilidir.

 

İçbatı Anadolu’nun dalgalı düzlüklerinden oluşan ilçe toprakları ilin güney kesiminde yer alır. Önemli bir yükseltiye rastlanmayan bu topraklardan kaynaklanan suları Büyük Menderes Irmağı’nın kollarından Banaz Çayı ile Hamam Çayı olarak da bilinen Aksaz Çayı toplar. Yavu Çayı olarak da anılan Kazancı Deresi ilçe merkezinin güneyinde Banaz Çayı’na katılır. Büyük Menderes Irmağı üzerinde Adıgüzel Baraj Gölü’nün kuzey kesimi ilçe sınırları içindedir.

 

İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, arpa, üzüm, yulaf ve nohuttur. Az miktarda armut, elma, fasulye ve susam da yetiştirilen ilçede hayvancılık ikincil gelir kaynaklarındandır. İlçenin güneybatı kesiminde yer alan Aksaz Kaplıcasından çıkan şifalı madensuyunun romatizmal hastalıklar üzerinde olumlu etkisi olduğuna inanılır. İlçe topraklarında zımparataşı yatakları vardır.

 

11. yüzyıl sonlarında Anadolu Selçuklularının yönetimine giren yöre 1098’de Bizans’a bağlandı. Daha sonra da Saruhanoğulları ve Germiyanoğullarının egemenliğinde kaldı. 1429’da Osmanlı topraklarına katıldı. Cumhuriyet döneminde Kütahya ilinin Uşak ilçesine bağlı bir bucak olarak yönetildi. 1953’te Uşak il yapılınca ilçe durumuna getirilerek bu yeni ile bağlandı. İlçe merkezinin belediyesi 1898’de kuruldu.

Kazancı Deresi Vadisi’nin batısında kurulmuş olan kasaba ilin orta kesiminde yer alır. Uşak’ı Buldan üzerinden Denizli’ye bağlayan yol kasabadan geçer. Kuzeybatısından İzmir - Afyonkarahisar demiryolu geçen Ulubey küçük bir kasabadır. Ulubey kasabasının il merkezi Uşak’a uzaklığı 30 km’dir.

 

Selevkoslar’ın kurduğu sanılan Blaundos kentine ait kalıntılar Ulubey kasabasının güneybatısında yer alan Sülümenli köyü yakınındadır. Kaya mezarlarından başka kale, tiyatro ve yapı yıkıntıları antik Blaundos kentinden günümüze ulaşan başlıca kalıntılardır. Ulubey Meslek Yüksekokulu Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne bağlıdır. 

  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Uşak Hakkında
Nüfus:
238,563
Yüzölçümü:
5.363,09 km²
Plaka:
64
Telefon kodu:
(276)
Otogar:
Uşak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.