Antalya Amasya Otobüs Bileti

Antalya Amasya Otobüs Bileti

Antalya Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 874 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 12sa 11dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Niksarkale Turizm firmasıdır.

Antalya Amasya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Antalya Amasya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Antalya Amasya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Antalya Amasya Otobüs Biletleri

Antalya Amasya otobüs bileti mi aradınız? Antalya Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Abide Hatun Camisi, Merzifon’un 2 km doğusundaki Bahçekent (Narince) köyünde bir tepe üzerindedir. Sadrazam Kara Mustafa Paşa’nın annesi Abide Hatun tarafından 18. yüzyılda yaptırılmıştır. Moloz taşlarla yapılmıştır. Giriş kapısının kanatları geometrik motif ve oymalarla süslenmiştir. Minaresi tek şerefelidir. Son cemaat yeri, salon ve kadınlar mahfilinin ağaç tavanındaki kirişler bitkisel ve çiçek motifleriyle bir nakış halinde süslenmiştir.

Bozacı Camisi, Gazi Mahbub Mahallesi’nde ve Ekin pazarındadır. 17. Yüzyılda, kesme taştan yapılmıştır. Son cemaat yeri 4 sütun üzerine 3 kubbelidir. Camiyi sekizgen ve yüksek kasnaklı, kiremitli bir kubbe örtmektedir. Tek şerefeli minaresi caminin sol gerisindedir. Mihrabı süslüdür.

Çay Camisi, Hacı Bal Mahallesi’ndedir. 18. yüzyılda Ahçı Hüseyin Ağa tarafından yaptırılmıştır. Ahçı Hüseyin Ağa Camisi adı ile de tanınmaktadır. Çatısı kiremitle örtülüdür. Minaresi tek şerefelidir. Tavanı geometrik motiflerle ve renkli aşı boyalı nakışlarla süslenmiştir. Mimberi geometrik motiflerle süslüdür. Mihrabının etrafı ise lale motifleriyle çevrilidir.

Çelebi Mehmet Camisi, Camii Cedit Mahallesi’nde ve Cumhuriyet Caddesi’ndedir. 1411 yılında I. Çelebi Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Medrese Önü Camisi adı ile de tanınır. Kuzey, batı ve doğu kenarlarında bulunan üç kapısı vardır. Doğu kapısının kanatları ağaç oymacılığının güzel bir örneğidir. Onarım yazıtı kuzey kapısı üzerindedir. Direkler üzerine oturan ağaç tavanı kiremitli bir çatı ile örtülüdür. Mihrabı kabartma yıldızlarla süslü olup etrafını ayetel kürsi yazısı çevirmektedir. Yanında Çelebi Mehmet Medresesi vardir. 

Antalya Amasya otobüs bileti mi aradınız? Antalya Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Mis Amasya 91 TL
Lüks Erova Turizm 95 TL
Niksarkale Turizm 97 TL
Tokat Seyahat 99 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.