Antalya Amasya Otobüs Bileti

Antalya Amasya Arası

En Ucuz Sefer
-
Antalya - Amasya Arası Kaç Km
874 km
Antalya - Amasya Arası Kaç Saat
12sa 6dk
Günlük Sefer Sayısı
3
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Antalya Amasya Online Otobüs Bileti
Antalya Amasya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Antalya Amasya güzergahı için arama yapın, Antalya - Amasya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Antalya ve Amasya Şehirlerinde Ulaşım
Antalya ve Amasya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Antalya Amasya seyahatinize başlamadan önce, Antalya ve Amasya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Antalya - Amasya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Antalya - Amasya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Antalya - Amasya otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Antalya - Amasya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Antalya - Amasya arasında günlük ortalama 0 firma 3 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Antalya - Amasya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Antalya - Amasya arası otobüs yolculuğu ortalama 12sa 6dk sürmektedir.

Antalya - Amasya arası uzaklık kaç km?

Antalya - Amasya arası karayolu ile 874 km'dir.

Antalya Amasya Otobüs Biletleri

Antalya Amasya otobüs bileti mi aradınız? Antalya Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Abide Hatun Camisi, Merzifon’un 2 km doğusundaki Bahçekent (Narince) köyünde bir tepe üzerindedir. Sadrazam Kara Mustafa Paşa’nın annesi Abide Hatun tarafından 18. yüzyılda yaptırılmıştır. Moloz taşlarla yapılmıştır. Giriş kapısının kanatları geometrik motif ve oymalarla süslenmiştir. Minaresi tek şerefelidir. Son cemaat yeri, salon ve kadınlar mahfilinin ağaç tavanındaki kirişler bitkisel ve çiçek motifleriyle bir nakış halinde süslenmiştir.

Bozacı Camisi, Gazi Mahbub Mahallesi’nde ve Ekin pazarındadır. 17. Yüzyılda, kesme taştan yapılmıştır. Son cemaat yeri 4 sütun üzerine 3 kubbelidir. Camiyi sekizgen ve yüksek kasnaklı, kiremitli bir kubbe örtmektedir. Tek şerefeli minaresi caminin sol gerisindedir. Mihrabı süslüdür.

Çay Camisi, Hacı Bal Mahallesi’ndedir. 18. yüzyılda Ahçı Hüseyin Ağa tarafından yaptırılmıştır. Ahçı Hüseyin Ağa Camisi adı ile de tanınmaktadır. Çatısı kiremitle örtülüdür. Minaresi tek şerefelidir. Tavanı geometrik motiflerle ve renkli aşı boyalı nakışlarla süslenmiştir. Mimberi geometrik motiflerle süslüdür. Mihrabının etrafı ise lale motifleriyle çevrilidir.

Çelebi Mehmet Camisi, Camii Cedit Mahallesi’nde ve Cumhuriyet Caddesi’ndedir. 1411 yılında I. Çelebi Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Medrese Önü Camisi adı ile de tanınır. Kuzey, batı ve doğu kenarlarında bulunan üç kapısı vardır. Doğu kapısının kanatları ağaç oymacılığının güzel bir örneğidir. Onarım yazıtı kuzey kapısı üzerindedir. Direkler üzerine oturan ağaç tavanı kiremitli bir çatı ile örtülüdür. Mihrabı kabartma yıldızlarla süslü olup etrafını ayetel kürsi yazısı çevirmektedir. Yanında Çelebi Mehmet Medresesi vardir. 

  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.