scorecardresearch

Ankara Zonguldak Otobüs Bileti

Ankara Zonguldak Otobüs Bileti

Ankara Zonguldak Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 30,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 268 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 56dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Zonguldak arası giden otobüs firmaları ortalama 7 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Zonguldak bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Zonguldak bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Zonguldak otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Zonguldak Otobüs Biletleri

Ankara Zonguldak otobüs bileti mi aradınız?  Ankara Zonguldak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

İlde genellikle her mevsimi yağışlı ılıman bir iklim hüküm sürer. Daha çok kıyı kesiminde etkili olan bu iklim iç kesimlere doğru gidildikçe biraz değişim göstererek sertleşir. Kıyılarda sıcaklık kışın -10°C’nin altına düşmez, yazın da 40°C’yi pek aşmaz. Bu kesimde yazlar sıcak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Kar yağdıktan sonra yerde uzun süre kalmadan erir. Dağların yüksek bölümleri kışın 2-3 ay kar altında kalır. İl merkezinde ocak ortalaması 5,8°C, temmuz ortalaması ise 21,6°C’dir. Zonguldak kentinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -8°C (4 Şubat 1950), en yüksek hava sıcaklığı 40,5°C (22 Haziran 1942), yıllık ortalama sıcaklık ise 13,4°C’dir.

 

Her mevsim yağışlı olmakla birlikte en çok yağış sonbahar ve kışın düşer. Dağlar kıyıya göre daha fazla yağış alırken, iç kesimdeki vadi tabanlarında yer alan kuytu alanlara az yağış düşer. İl merkezinde yıllık ortalama yağış miktarı 1.237,7 mm’dir.

 

Zonguldak doğal bitki örtüsü açısından oldukça zengin bir ildir. Her mevsim bol yağış alan ilde bitki örtüsü ender görülen bir çeşitliliğe sahiptir. Valilik verilerine göre Abant İzzet Baysal ve Gazi üniversitelerinin yaptığı araştırmada anavatanı Türkiye olan Zonguldak yöresine özgü 51 bitki türünün saptandığı belirtilmektedir. Aynı kaynağa göre il topraklarının yüzde 52’si ormanlarla kaplıdır. Alçak alanlarda kayın, meşe, karaağaç, kestane ve ıhlamur gibi geniş yapraklılar çok yer tutar. Yüksek kesimlerde ise göknar, kara çam ve sarı çam ormanları yer alır. Bu ormanlar ormanaltı bitki örtüsü açısından da zengindir.

 

Su kaynakları ve doğal bitki örtüsü açısından zengin olan ilde canlı bir yabanıl yaşam göze çarpar. İlde yaşadığı bilinen başlıca memeliler ayı, çakal, dağ keçisi, gelincik, karaca, kirpi, kurt, porsuk, sansar, tavşan, tilki ve yabandomuzudur. Kuş varlığı açısından da zengin olan ilin akarsularında karabalık ve sazan boldur. Yüksek kesimlerdeki derelerin soğuk sularında alabalıklar yaşar. Karadeniz’de avlanan başlıca balıklar hamsi, istavrit, barbunyabalığı, palamutbalığı, lüfer, çinekop, mezgit ve kalkandır.

 

İldeki başlıca mesireler Merkez ilçedeki Göl Dağı, Ulutan ve Yayla, Devrek’teki Bostandüzü’dür. Çaycuma’daki Milli Egemenlik, Ereğli’deki Kocaman orman içi dinlenme yerleridir. Ayrıca trekking ve kamp meraklılarının ilgi gösterdiği birçok yayla vardır. Bunlardan başlıcaları Alaçam, Bacaklı, Bölüklü, Kavaklı, Kız Kulağı, Kızılcaören ve Sarıgöl yaylalarıdır.

 

Zonguldak ili mağaracıların çok ilgi gösterdiği yörelerden biridir. Türkiye’deki en önemli mağaralardan bazıları buradadır. Bunlardan başlıcaları Cumayanı, Gökgöl, Kızılelma ve Sofular mağaralarıdır.
 
Ankara’dan, Karadeniz’in en güzel orman ve deniz manzarasını bir arada bulabileceğiniz keyifli kenti Zonguldak’a otobüsle gitmeyi tercih edip gezerek yolculuk yapmanın tadını çıkarın. Kara elmas diye bilinen kömür madeni zenginliği ile tanıdığımız Zonguldak’ta malay, tirit, çöpele, pampum çorbası, kabaklı tatlı börek ve meşhur beyaz baklava gibi lezzetleri keyifle tadabilirsiniz. Ayrıca Filyos kalesi, Ereğli Kalesi, Bizans Kilisesi gibi tarihi yerleri gezmek ve sahillerinde güneşlenmek size çok iyi gelecek. 
Ankara’dan Zonguldak’a otobüsle yapmayı planladığınız seyahatinizde konforlu bir otobüs yolculuğu için kolayca ön araştırma yapabileceğiniz NeredenNereye.com’u inceleyin. Ankara’dan Zongulak’a giden otobüs firmaları içinden en ucuz otobüs biletini sunan otobüs seferini görmenizi sağlayan sistem ile otobüs bileti almak çok avantajlı.
Ankara Zonguldak otobüs bileti mi aradınız? Ankara Zonguldak otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Zonguldak otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Süha Turizm 35 TL
Metro Turizm 40 TL
Has Turizm A.Ş. 40 TL
Hassoy Turizm 40 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Zonguldak Hakkında
Nüfus:
355,771
Yüzölçümü:
3.309,86 km²
Plaka:
67
Telefon kodu:
(372)
Otogar:
Zonguldak Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.