Ankara Trabzon Otobüs Bileti

Ankara Trabzon Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 80,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 763 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 44dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 7 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Trabzon arası giden otobüs firmaları ortalama 13 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Trabzon bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Trabzon bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Trabzon otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Trabzon Otobüs Biletleri

Ankara Trabzon otobüs bileti mi aradınız?  Ankara Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Trabzon ili kapladığı alan bakımından ülkenin en küçük illeri arasında yer alır. Buna karşılık nüfus yoğunluğu açısından en kalabalık illerden biridir. Yüzölçümü 4.498 km2 olan il doğuda Rize, güneydoğuda Bayburt, güneyde Gümüşhane, batıda Giresun illeri, kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir.

 

İlin kıyı kesimi ile dağların denize bakan yamaçları Karadeniz kıyılarına özgü nemli ve ılıman bir iklimin etkisi altında kalır. Yüksek kesimlerde ise dağ iklimi görülür. Kıyı kesiminde mevsimler arasındaki sıcaklık farkları azdır. Yazlar fazla sıcak geçmezken kar yağışına karşın kışlar fazla soğuk değildir. İl merkezinde en sıcak ay olan Ağustos ortalaması 22,6 °C, Ocak ayı ortalaması ise 7,2 °C’dir. Trabzon kentinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -7,4 (9 Şubat 1929), en yüksek hava sıcaklığı 38,2°C (25 Mayıs 1941), yıllık ortalama sıcaklık ise 14,4°C’dir. Yağışın mevsimlere dağılışı dengeli olan ilde yaz kuraklığına rastlanmaz. En çok sonbaharda yağış alan il merkezinde yıllık ortalama yağış miktarı 811,7 mm’dir. Yüksek kesimler 1.500 mm’den fazla yağış alır. Trabzon kenti kıyısında deniz suyu sıcaklığı Haziran ortasından Ekim ortalarına değin 20°C’nin üzerindedir. Bu kıyıda ölçülen en yüksek deniz suyu sıcaklığı 27,5 °C’dir (6 Ağustos 1953).

 

İl topraklarının yaklaşık yüzde 40’ı ormanlıktır. Kuzeye bakan kesimleri bol yağış alan sıradağlar gür bir orman örtüsüyle kaplıdır. Alçak kesimlerde daha çok akçaağaç, dişbudak, karaağaç, kestane, kızılağaç ve meşeler yaygındır. Orta yükseltili yamaçlarda gürgen, kayın ve göknarlardan oluşan karışık ormanlar yer alır. Yüksek kesimlerde ladin ve san çam ormanları görülür. Ormanın üst sınırının geçtiği 2.000- 2.100 m’den yüksek alanlar hayvancılık açısından önem taşıyan Alp tipi çayırlarla kaplıdır.

 

Su kaynakları ve orman açısından zengin olan ilde canlı bir yabanıl yaşam vardır. Yaşadığı bilinen başlıca memeliler ayı, çakal, dağ keçisi, gelincik, geyik, karaca, kurt, porsuk, sansar, tavşan, tilki ve yaban domuzudur. Maçka ilçesinde geyik ve karacalar için kurulmuş bir üretme istasyonu ile Düzköy ilçesinin Kerem Kayaları yöresinde karacalar için oluşturulmuş bir yaban hayatı koruma sahası vardır. Akarsu ve göllerde alabalık yaşar. İlin Karadeniz kıyısı önemli bir balıkçılık alanıdır. En çok hamsi avlanır.

 

Trabzon doğal güzellikler ve tarihsel değerler açısından zengin bir ildir. İldeki başlıca koruma alanı Maçka Altındere Vadisi Milli Parkı’dır. İlin başlıca mesireleri Çambumu (Sürmene), Kayabaşı (Akçaabat) ve Sazalan (Tonya) orman içi dinlenme yerleridir. Dağların yüksek kesimlerinde sayfiye olarak değerlendirilen yaylaların il halkının yaşamında önemli bir yeri vardır. Bunların başlıcaları Karadağ (Akçaabat), Erikbeli (Tonya), Uzungöl (Çaykara), Şolma (Maçka), Pazarcık (Araklı) ve Yalıntaş (Araklı) yaylalarıdır.

Her zaman ucuz otobüs bileti sahibi olarak çıkabileceğiniz yolculuk yaklaşık olarak 13 saat sürmektedir. Bu süre boyunca kat edilen mesafe 800 km. Şehre Ankara üzerinden ulaşım iki farklı güzergahtan sağlanabilmektedir. Otobüsünüzün hangi güzergahı izlediğini arama sonuç sayfasında bulunan detay kısmından görebilirsiniz. Sahip olduğunuz bilet ile yolculuğunuzu rahat bir şekilde tamamlayabilmeniz için tasarlanan yeni model otobüslerde; televizyon ve müzik yayınının yanı sıra koltuk arkalıklarına yerleştirilmiş kişisel ekranlar da bulunmaktadır. Bu ekranlar sayesinde geniş video ve film arşivine ulaşarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Otobüs firmaları tarafından 2+1 oturma düzenine sahip otobüsler de seferlerde kullanılmaktadır.
Yemyeşil doğası, tarihi ve doğasıyla dikkat çeken Trabzon’a en uygun otobüs bileti ile ulaştığınızda mutlaka yapmanız gerekenleri sıralamak gerekirse; Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırı’nı ziyaret etmeden, hamsi balığıyla yapılan çeşitli yemekleri tatmadan, şehre hakim bir tepe olan Boztepe’de Karadeniz manzarasını izlemeden ve çay içmeden, yüksek dağların arasında yemyeşil bir alanın ortasında bulunan Uzungöl’ü görmeden, Bedestende yerel eşyalar satın almadan, Lapazan Yayla’sı başta olmak üzere yaylalarda zaman geçirmeden ve buraların muhteşem havasını solumadan, mısır ekmeği ile mıhlamanın tadına bakmadan şehirden ayrılmamalısınız.
Ankara Trabzon arasında gerçekleşecek seyahatiniz için bilet aramanızı neredennereye adresinde yapabilirsiniz. Şehre sefer düzenleyen firmaların tamamını ve sundukları avantajlı bilet fiyatlarını tek sayfada görüntülersiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak seyahat edeceğiniz seferi seçtikten sonra bilet alımınızı kolayca tamamlayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirebileceğiniz mobil uygulamamızı kullanarak da yapabilirsiniz. Uygulamayı AppStore ve Google PlayStore’da bulabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz firma hakkında bilgi ve fikir edinmek için müşteri yorumlarından da yararlanabilirsiniz.

Ankara Trabzon otobüs bileti mi aradınız? Ankara Trabzon otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Trabzon otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Sahil Seyahat 80 TL
Kanberoğlu 80 TL
Ali Osman Ulusoy 85 TL
Metro Turizm 85 TL
Öz Nuhoğlu Turizm 87 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Trabzon Hakkında
Nüfus:
758,237
Yüzölçümü:
4.664,04 km²
Plaka:
61
Telefon kodu:
(462)
Otogar:
Trabzon Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.