Ankara Niğde Otobüs Bileti

Ankara Niğde Otobüs Bileti

Ankara Niğde Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 60,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 346 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 58dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 4 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Niğde arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Niğde Aydoğanlar firmasıdır.

Ankara Niğde bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Niğde bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Niğde otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Niğde Otobüs Biletleri

 
Ankara'dan Niğde'ye seyahat etmeyi planlıyorsanız otobüsle keyifli bir yolculuk yaparak seyahat etmeninAnkara Niğde otobüs bileti mi aradınız? Ankara Niğde otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Niğde kentinin kuzeyinde yapılan araştırmalarda Orta Paleolitik Çağ’dan (20-40 bin yıl önce) kaldığı anlaşılan obsidiyen araçlar bulunmuştur. Neolitik Çağ’da da (MÖ 8000/7000-5500) yerleşim alanı olduğuna ilişkin buluntulara rastlanmıştır. MÖ 17-12. yüzyıllar arasında Hititlerin egemenliğinde olan yöre daha sonra Tabai Krallığı’na bağlandı. MÖ 8. yüzyıl sonlarında başlayan Asur yönetimini MÖ 7. yüzyılda Kilikya, MÖ 6. yüzyılda da Med ve Pers egemenliği izledi. MÖ 322’de Kapadokya Krallığı’na bağlanan yöre, bir süre Pontus Krallığı’nın yönetiminde kaldıktan sonra MS 17’de bütün Kapadokya ile birlikte Roma topraklarına katıldı. Bizans döneminde önce Sasaniler, sonra da Arapların eline geçtiysede 10. yüzyılda Bizans’a bağlandı. 11. yüzyılda Anadolu Selçukluları’nın yönetimindeyken 1097’de Haçlıların saldırısına uğradı. 13. yüzyılda İlhanlı egemenliğine girdikten sonra sırasıyla Eretna Beyliği, Karamanlılar, Kadı Burhaneddin Devleti ve gene Karamanlılar’ın yönetiminde kaldı. 1398’de I. Bayezid (Yıldırım) yöreyi Osmanlı topraklarına kattıysa da 1402’de Timur bu toprakları gene Karamanlılara verdi. Niğde, tüm Karamanlı topraklarıyla birlikte 1466’da Osmanlı Devleti’ne bağlandı. Nüfusunun küçük bir bölümü Rumlardan oluşan Niğde yöresi, 19. yüzyıl sonlarında Konya vilayetine bağlı Niğde sancağının sınırları içindeydi. 1924’te bu sınırlar içinde Aksaray ve Niğde vilayetleri kuruldu. 1933’te Aksaray ilçe yapılarak Niğde’ye bağlandı. Eskiden Niğde’ye bağlı bir ilçe olan Nevşehir 1954’te il yapıldı. Son olarak 1989’da yapılan bir yönetsel değişiklikle ilin kuzeybatı kesimindeki topraklar yeniden kurulan Aksaray iline bağlandı. tadını çıkarabilirsiniz. Selçuklu dönemine ait taş eserlerdeki ince süsleme anlayışından etkileneceğiniz ve Anadolu mutfağının lezzetlerini tadacağınız güzellikleri ile Niğde'de çok iyi zaman geçirebilirsiniz.
Ankara'dan Niğde'ye sefer düzenleyen otobüs işletmelerinin her birini bulabileceğiniz bir sistem sunan NeredenNereye.com ile online otobüs bileti satın almanın kolaylığını ve avantajlarını yaşayabilirsiniz. Niğde için en uygun fiyatlı otobüs biletini satın alabileceğiniz NeredenNereye.com karşılaştırmalı sistemi size avantajlı otobüs bileti satın alma fırsatı sunuyor. Ankara’dan Niğde’ye yapacağınız keyifli seyahatin, NeredenNereye.com’dan alacağınız otobüs biletiyle konforlu bir yolculuk sunarak başlaması dileğiyle. 
Ankara Niğde otobüs bileti mi aradınız? Ankara Niğde otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Niğde otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 60 TL
İnan Turizm 60 TL
Lider Siirt Turizm 60 TL
Niğde Aydoğanlar 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Niğde Hakkında
Nüfus:
182,097
Yüzölçümü:
7.365,29 km²
Plaka:
51
Telefon kodu:
(388)
Otogar:
Niğde Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.