scorecardresearch
Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
65 TL
Bilet Al
70 TL
Bilet Al

Ankara Manisa Otobüs Bileti

Ankara Manisa Otobüs Bileti

Ankara Manisa Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 65,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 562 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 36dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Manisa arası giden otobüs firmaları ortalama 3 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Manisa bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Manisa bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Manisa otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Manisa Otobüs Biletleri

Ankara Manisa otobüs bileti mi aradınız? Ankara Manisa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Manisa’nın tarihi de eskidir. İzmir’den sonra Ege Bölgesi’nin önemli bir şehridir. Gediz nehri bu ilimizden akmaktadır. Manisa şehri Sipil Dağı eteğinde kurulmuştur. Manisa ilk çağda Hitit toprakları içinde idi. Daha sonra Firikyalıların egemenliğine girdi. MÖ 670 tarihinde bu bölgede Lidya devleti kuruldu. Başkenti Sard şehri idi. Sard’dan (Kral Yolu) adı verilen Asya ticaret yolu geçtiğinden, birdenbire zenginleşti. Önemli bir medeniyet merkezi oldu. MÖ 190’da Sard Bergama Krallığı’na katıldı. Daha sonra da Bizanslılar bu toprakları aldılar. 1076 tarihinde Manisa’yı Anadolu Selçuklu Sultanlığı’nı kuran Kütülmüş oğlu Süleyman Şah feth etti. Manisa 1313 tarihinde Saruhanoğulları Beyliği’nin merkezi oldu. 1390 tarihinde Osmanlı padişahı (Yıldırım Beyazıt) Manisa’yı topraklarına kattı. Bu şehirde birçok Türk şehzadesi valilik etti.

Sard Harabeleri, Manisa’nın en önemli harabeleridir. Manisa’ya 52 kilometre uzaklıktadır. Salihli yolu üzerine düşmektedir. Lidya’nın merkezi olmuş olan Sard’da birçok tapınak, saray, tiyatro, stadyum, gimnaz vardı. Hepsi yıkıntı halindedir. Artemis tapınağının iyonik iki sütunu ayakta kalmıştır. Ayrıca kilise harabesi ve kale yıkıntıları vardır. Sard’ı harabe haline getiren İran hükümdarı Kuruş’tur. Lidya’nın son kralı da Krezüs’dür. Sard’ın Akropolü harabe halinde görülmektedir.
 
Ankara'nın İç Anadolu etkisinden, Ege'nin Şehzadeler şehri Manisa'sına keyifli bir otobüs yolculuğu yapabilirsiniz. Ankara-Manisa otobüs yolculuğunuzun sonunda sizi Manisa'daki Muradiye Külliyesi'nin Osmanlı Dönemi'nden izler taşıyan taş duvarları, üzüm bağları arasındaki beyaz bağ evlerinin oluşturduğu güzel manzara, Manisa kebabı ve oldukça gelişmiş bir sanayi sitesi karşılayacak. Ankara'dan Manisa'ya otobüsle giderken gezerek seyahat etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Ankara-Manisa arasındaki saatleri WC hizmeti,  TV yayını, internet kullanımı ve Lig TV yayını gibi hizmetlerle daha konforlu bir hale getirecek otobüs firmalarının sefer saatlerini NeredenNereye.com'dan görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Ankara-Manisa otobüs seyahati için en ucuz otobüs biletine de yine sistemin size sağladığı karşılaştırmalı uygulama ile ulaşabilirsiniz. Ankara-Manisa otobüs yolculuğunuzda keyifli zaman geçirmenizi dileriz.
Ankara Manisa otobüs bileti mi aradınız? Ankara Manisa otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Manisa otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Alaşehir Sarıkız Turizm 65 TL
Metro Turizm 70 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Manisa Hakkında
Nüfus:
1,359,463
Yüzölçümü:
13.228,50 km²
Plaka:
45
Telefon kodu:
(236)
Otogar:
Manisa Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.